Şantiye şehri Kırşehir!

Şantiye şehri Kırşehir!

07.08.2017

Kırşehir’de merkezde yapılan alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra asfalt bekleyen mahallelerde de yoğun mesai yapılırken, Kırşehir adeta şantiye halini aldı…

Şehrin dört bir yanını şantiye alanına dönüştürerek yeni yatırımları vatandaşla buluşturan Kırşehir Belediyesi, şehir merkezinde asfaltlama, bordür ve refüj çalışmalarını da gerçekleştiriyor.
Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ana caddelerde yoğun mesai harcıyor.
Ekipler asfalt çalışmalarının yanı sıra bisiklet yolu ve peyzaj düzenlemeleriyle yolun daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.
Ana caddelerde asfalt ve çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Belediyemiz asfalt atma kapasitesini artırarak asfaltlama çalışmalarını en hızlı şekilde devam ettiriyor. Ana Caddelerin yeni yüzüyle, yürüyüş ve bisiklet yoluyla, yeni sıcak karışım temelli asfaltla beraber inşallah önümüzdeki günlerde hizmete açacağız. Yollarımızın kalitesini artırmak ve standardını yükseltmek adına yoğun bir tempoyla çalışıyoruz. Ana caddelerdeki asfalt işimizin son kısmı Terme Caddesinde çalışmamız hızla devam ediyor. Eski sanayi kavşağını açtık. Kervansaray Mahallesi Çatı Yapı yolunun kazısına başladık, İnşallah bayrama kadar burayı da yüksek standartlı sıcak asfalta kavuşturacağız” dedi.
Ana caddelerin bağlantı yolu açısından Kırşehir’in önemli merkezi haline geleceğinin altını çizen Başkan Bahçeci, proje ve çalışmaları yerinde inceleyerek halkla da iletişim kurduklarını, taleplere kulak verdiklerini belirterek, “Yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Buradaki mevcut kullanılamaz haldeki taş parkeleri arkadaşlarımız kaldırmaya başladılar. Sonrasında ise kaliteli asfalt çalışmalarımız olacak. En önemli husus ise şehrimizin merkezi dahil olmak üzere her tarafta çalışmalarımız var. Su kanal işleri, park-bahçe işleri ve yol asfalt çalışmaları olmak üzere ekiplerimiz yaşanabilir bir Kırşehir için çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Ana caddelerimizin Kırşehir açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadesini kullandı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .