“Şah Fırat Operasyonu, Amerika’ya destek hedefi taşıyor”

“Şah Fırat Operasyonu, Amerika’ya destek hedefi taşıyor”

27.02.2015

Kırşehir ADD Başkanı Halil İbrahim Cebeci:
“Şah Fırat Operasyonu, Amerika’ya destek hedefi taşıyor”

KIRŞEHİR Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Halil İbrahim Cebeci, Şah Fırat Operasyonu’nu doğru bulmadıklarını belirtti.

Şah Fırat Operasyonu’na ilişkin haber ekibimize değerlendirmelerde bulunan Kırşehir Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Halil İbrahim Cebeci, operasyonun Amerika’nın Suriye politikasına yardımcı olma hedefi taşıdığını söyledi.
Kırşehir Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Halil İbrahim Cebeci, Hükümetin uyguladığı Ortadoğu politikaları ile ilgili olarak son zamanlarda önemli gelişmeler oldu. Bilindiği gibi bunlardan birisi Süleyman Şah Türbesi’nden geri çekilme olayı, ikincisi de eğit-donat politikası ile birtakım hazırlıklar yapılmasına ilişkin konu. Süleyman Şah Türbesi, Suriye topraklarından alınıp hudutlarımızın yakınlarında bir yere getirilmesi son derece dikkat çekici bir olay. Bu olayı doğru bulmuyoruz. Orada bir vatan toprağının terk edilmesi olarak görüyoruz. Aslında vatan toprağının terk edilmesinin yanı sıra Amerika’nın Suriye politikasına yardımcı olma hedefini içeren bir uygulama. Suriye devletinin, Suriye’nin meşru hükümetinin otoritesini zayıflatmak maksadıyla Türkiye oradan çekildi. Orada Kuzey Irak benzeri bir oluşum meydana getirilmesine zemin hazırlayan bir harekat olarak görüyoruz. Bu nedenle Süleyman Şah Türbesi’nden ve karakolundan geriye çekilmeyi hiçbir şekilde doğru bulmuyoruz. Hükümetin uyguladığı yanlış politikaların bir sonucu olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .