Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nde aşı uyarısı

Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nde aşı uyarısı

25.04.2015

Kırşehir’de 2014 yılı boyunca düzenlenen ve 2015 yılında da devam ettirilen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü bu hafta, 10. Avrupa Aşı Haftası dolayısıyla “Aşılanın, Önleyin, Korunun” pankartı ile gerçekleştirildi…

HALK SAĞLIĞI YÜRÜYÜŞ.avi_snapshot_00.45_[2015.04.25_12.01.33] copy

KIRŞEHİR’DE “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” etkinliği yapıldı. Etkinlikte aşılamanın önemine dikkat çekildi.

2014 yılında ülke genelinde olduğu gibi ilimiz Kırşehir’de de düzenlenen ve 2015 yılında da toplumda farkındalığı artırmak amacıyla aralıksız olarak gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” 24 Nisan Cuma günü de yapıldı.
Kırşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nden başlatılan “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, Kent Park’ta tamamlandı.
Sağlık Bakanlığı tarafından toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek ve böylece ülkemizde obezite ve obezite ile ilişkili kalp-damar hastalıkları, diyabet, bazı kanser türleri, hipertansiyon, kas-iskelet sistemi hastalıklarının görülme sıklığını azaltmak amacıyla yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü etkinlikleri devam ediyor.
“Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, Kırşehir’de merkez ilçenin yanı sıra diğer ilçelerde de düzenlenirken, bu hafta ki “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, 10. Avrupa Aşı Haftası dolayısıyla “Aşılanın, Önleyin, Korunun” pankartıyla gerçekleştirildi.
10. Avrupa Aşı Haftası dolayısıyla aşıların tekrarlanması ve eksik aşı bırakılmadan tüm çocukların aşısının yapılmasının toplum sağlığı açısından önemine dikkat çekilen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, her hafta Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile Sağlık İl Müdürlüğü çalışanlarının yanı sıra vatandaşların katılımıyla devam edecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .