SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ ÇİÇEKDAĞI’NDA YAPILDI

SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ ÇİÇEKDAĞI’NDA YAPILDI

13.04.2015

KIRŞEHİR’DE 2014 yılında başlatılan ve yıl boyunca her hafta gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, 2015 yılında da devam ederken, geçtiğimiz hafta Sağlılı Yaşam Yürüyüşü, Çiçekdağı’nda yapıldı. Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, Çiçekdağı’nda gerçekleşti. Sağlık Bakanlığı tarafından toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek ve böylece […]

KIRŞEHİR’DE 2014 yılında başlatılan ve yıl boyunca her hafta gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, 2015 yılında da devam ederken, geçtiğimiz hafta Sağlılı Yaşam Yürüyüşü, Çiçekdağı’nda yapıldı.

Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, Çiçekdağı’nda gerçekleşti.
Sağlık Bakanlığı tarafından toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek ve böylece ülkemizde obezite ve obezite ile ilişkili kalp-damar hastalıkları, diyabet, bazı kanser türleri, hipertansiyon, kas-iskelet sistemi hastalıklarının görülme sıklığını azaltmak amacıyla yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü etkinlikleri devam ediyor.
Kırşehir’de her hafta düzenlenen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, Çiçekdağı İlçesinde yoğun katılımla gerçekleşti.

10423972_719209894868516_7889388505838494294_n copy
Ülkemizde obezite ile mücadele edebilmek için pek çok kurum ve kuruluş ile işbirliği içinde hazırlanan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı”nın en önemli başlıklarından biri de toplumun fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasına yönelik aktiviteleri kapsarken, düzenli fiziksel aktivitenin, yaşamın her döneminde sağlık için son derece önemli olduğu mesajının verilmesi ve toplumda fiziksel aktivitenin sağlık üzerine etkisi konusunda farkındalık yaratılması amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Çiçekdağı ilçesinde yapıldı.
Yürüyüş çarşı içi Kaymakamlık binası önünden başlayarak, ilçe çıkışına kadar devam etti.
Yürüyüşe Çiçekdağı Kaymakamı Yusuf Turhan, Hastane Başhekimi Dr. Pınar Demir, Hastane Müdürü Mehmet Er, İlçe Tarım Müdürü Ragıp Dağ, İlçe Müftüsü Bünyamin Turgut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Arslan, İlçe Mal Müdürü İsmail Tunç, İlçe Özel İdare Müdürü Selahattin Şahin, İlçe Yazı İşleri Müdürü Murat Uulutaş başta olmak üzere sağlık ve kurum çalışanları ile vatandaşlar katıldı.
Tüm Türkiye’de gerçekleştirilen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, ilimiz Kırşehir’de de merkez ilçe ile birlikte diğer ilçelerde de gerçekleştirilecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .