Sağlık İl Müdürü Suat Türkoğlu oldu

Sağlık İl Müdürü Suat Türkoğlu oldu

31.10.2017

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüten Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirildi. Hükümetin sağlık sistemini sil baştan yenilemeye kararı almasının ardından yetkili kurum Sağlık İl Müdürlükleri olacak. Kırşehir Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine atanan Dr. Suat Türkoğlu, Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş, Kırşehir Devlet Hastanesi yöneticileri Dr. Halim Koçpınar, Dr. […]

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüten Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirildi.
Hükümetin sağlık sistemini sil baştan yenilemeye kararı almasının ardından yetkili kurum Sağlık İl Müdürlükleri olacak.
Kırşehir Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine atanan Dr. Suat Türkoğlu, Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş, Kırşehir Devlet Hastanesi yöneticileri Dr. Halim Koçpınar, Dr. Sadettin Doğangün ile görevli doktorlardan Mehmet Yetkiner ve Ağrı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ali Bulut’un talepte bulunduğu İl Müdürlüğü görevinde beklenen atama yapıldı.
Kırşehir’de sağlık çalışanlarının sorunlarını ve sağlık kuruluşlarını tanıyan bir kişinin Sağlık İl Müdürü olması yönündeki talep, yapılan atamayla gerçekleşmiş oldu.
Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak Ankara Meslek ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’nde
Görev yaparken Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği görevine atanan Uzman Dr. Suat Türkoğlu, 3 aylık Genel Sekreterlik görevinin ardından Kırşehir Sağlık İl Müdürü oldu.
Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarının yapısının değiştirilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı tarafından Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü görevine Kırşehir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Suat Türkoğlu atandı.
SUAT TÜRKOĞLU KİMDİR?
1972 yılı Elazığ doğumlu olan Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, ilköğretim, lise ve üniversite eğitimini Elazığ’da tamamladıktan sonra 1994-1996 yıllarında Isparta Yalvaç Kumdanlı Sağlık Ocağında görevine başladı ve 1996-1997 yıllarında Ankara GATA’da vatani görevini yaptı.
1998-1999 yıllarında Elazığ Cumhuriyet Sağlık Ocağında, 2000-2001 yıllarında Elazığ Adli Tabiplik Biriminde, 2001-2002 Elazığ Rüstempaşa Sağlık Ocağında, 2002-2008 yıllarında Elazığ Fırat Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Bölümünde Araştırma Görevlisi, 2008-20012 yıllarında Batman Bölge Devlet Hastanesinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak Baştabip Yardımcılığı ile Baştabiplik, 2013-2015 yıllarında Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 2015-2017 yıllarında Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesinde, 2017 Temmuz ayından bugüne kadar da Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .