Sağlık hizmetinde yeni bir adım

Sağlık hizmetinde yeni bir adım

28.01.2015

Sağlık tesislerinden hizmet alan vatandaşlar tedavi süreci sonrasında evlerinde ziyaret edilerek varsa eksiklikleri giderilecek…

 

 
KIRŞEHİR’DE sağlık tesislerinden hizmet alan vatandaşlar, tedavi süreci sonrasında evlerinde ziyaret edilerek, varsa eksiklikleri giderilecek.
Kırşehir Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, sağlık hizmetinin daha ileri boyuta taşınması noktasında yeni bir hizmetin daha uygulanacağını bildirdi.
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun 16-18 Ocak 2015 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen 7. Koordinasyon Planlama ve Değerlendirme Toplantısı’nda sağlık kurumu yöneticilerinin her ay 10 kişiyi evinde ziyaret etmesi yönünde karar çıktı.
Kırşehir Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Bekir Demirbaş’ın da katıldığı toplantıda alınan kararla ilgili açıklamalarda bulunan Bekir Demirbaş, “Çalıştayda öne çıkan konulardan bir tanesi de tüm sağlık yöneticilerimizin bir tedavi olmuş, sağlık merkezlerimize ulaşmış, sağlık tesisinden bir hizmet aldıktan sonra evine gitmiş vatandaşlarımızdan her yöneticimiz mutlaka her ay 10 tanesini ziyaret ederek, onlarla ilgili varsa eksiklikler giderilmesi gereken sağlık tesislerimizden, bizden kaynaklı oluşmuş eksikliklerin önüne geçmek, farkındalık yaratarak da bu tür konularda da sağlık hizmetlerini daha ileri boyutlara taşımaya çalışmak” ifadesini kullandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .