“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN BÜTÜN İHTİYAÇLARININ YAKIN TAKİPÇİSİZ”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN BÜTÜN İHTİYAÇLARININ YAKIN TAKİPÇİSİZ”

04.04.2020

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan: “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN BÜTÜN İHTİYAÇLARININ YAKIN TAKİPÇİSİZ” Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan dedikodular ile sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonlarının düşürülmesinin kimseye bir fayda sağlamayacağını belirterek, Türkiye’nin bütün sağlık kurumlarında ve Kırşehir’de malzeme ve ekipman sıkıntısının olmadığını belirtti. MALZEMELER BAKANLIKTAN GELİYOR Sağlık Bakanlığı’nın Firmalarla teker teker görüşerek üretim kapasitelerini belirlediği […]

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan:

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN BÜTÜN
İHTİYAÇLARININ YAKIN TAKİPÇİSİZ”

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan dedikodular ile sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonlarının düşürülmesinin kimseye bir fayda sağlamayacağını belirterek, Türkiye’nin bütün sağlık kurumlarında ve Kırşehir’de malzeme ve ekipman sıkıntısının olmadığını belirtti.
MALZEMELER BAKANLIKTAN GELİYOR
Sağlık Bakanlığı’nın Firmalarla teker teker görüşerek üretim kapasitelerini belirlediği ve sağlık ekipmanları ihracatını durduğunu da hatırlatan Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bakanlık illerin ihtiyaçlarını tespit ederek malzemeleri göndermektedir. Basında ve sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliğinden kaynaklanan yalan yanlış haberler sağlık çalışanlarımızın fedakâr gayretlerine gölge düşürmektedir.
Bu zor günleri hep birlikte aşabilmek için vatandaşlarımızdan teyid edilmemiş bilgilere kulak asmamaları ve Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Müdürlüğümüzün bilgi ve paylaşımlarına itibar etmeleridir.
“Bakanlık kurumlardan gelen ihtiyaç talebine göre dağıtım yapmaktadır ve şuan ilimizde malzeme ve ekipman sıkıntısı yaşanmamaktadır.”
BİZİM İÇİN BÜTÜN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ BİRDİR, ÖNEMLİDİR
Yücesan, “Bizim için önemli olan öncelik bütün birimleriyle sağlık çalışanlarımızın güvenliğidir. Çünkü evlerinden, çocuklarından, ailelerinden ayrı yaşayarak canla başla şifa dağıtmaya çalışıyorlar. Sedye taşıyan personelden, hastanın ateşini ölçen hemşireye ve muayenesini yapan doktora kadar bütün sağlık çalışanları bizim için birdir ve önemlidir. Bu sebeple çalışanlar arasında ayrım yapmadan, bütün sağlık çalışanları arasında uygulama birliğinin sağlanmasını istiyoruz. Anne ve baba sağlık çalışanı olanların birisinin idari izinli sayılması, yıpranma payının bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz” diyerek şöyle devam etti;
BİRLİKTE AŞACAĞIZ
“Vatandaşlarımızdan sağlık personelimizin çalışmalarını sekteye uğratacak bilgi ve paylaşımlardan uzak durmalarını, sağlıkçılarımızın moral ve motivasyonlarını düşürecek davranışlardan kaçınmalarını rica ederken, başta Sağlık İl Müdürlüğümüz olmak üzere Hastane Başhekimimiz ve en tepeden en aşağıya fedakârca çalışan bütün sağlık ekibine teşekkür ederek onları alkışlıyoruz. Kırşehir’de bulunan bütün STK’ların ve belediyenin ’de elini taşın altına koyma zamanı geldiği gün bugündür. Bu zor günleri bir oluş birlik olup hep birlikte aşacağız.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .