SAĞLIĞIMIZ ALLAH’A EMANET

SAĞLIĞIMIZ ALLAH’A EMANET

28.08.2018

Hastanede tedavi olmak mucizelere kaldı! Sağlık Müdürü koltuk derdinde, Başhekim sorumluluk üstlenmemekte, doktorlar yetersiz kalan döner sermayeden şikayetçi, mesleğinde uzmanlaşan doktorlar Kırşehir’den tek tek ayrılıp gidiyor!.. SAĞLIĞIMIZ ALLAH’A EMANET Kurban Bayramında hasta yoğunluğunun hat safhaya çıktığı Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Devlet Hastanesi yetersiz kaldı. Hastanede beklenen hizmeti alamayan ve uzun saatler kuyrukta beklemek zorunda […]

Hastanede tedavi olmak mucizelere kaldı! Sağlık Müdürü koltuk derdinde, Başhekim sorumluluk üstlenmemekte, doktorlar yetersiz kalan döner sermayeden şikayetçi, mesleğinde uzmanlaşan doktorlar Kırşehir’den tek tek ayrılıp gidiyor!..

SAĞLIĞIMIZ ALLAH’A EMANET

Kurban Bayramında hasta yoğunluğunun hat safhaya çıktığı Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Devlet Hastanesi yetersiz kaldı.
Hastanede beklenen hizmeti alamayan ve uzun saatler kuyrukta beklemek zorunda kalan vatandaşlar ya çevre illerin yolunu tutmak zorunda kaldı, ya da özel hastanelere gitti.
Kırşehir’deki hastalar gitmek istedikleri doktorlardan randevu alamadıklarını, polikliniklere giderek muayene, tahlil ve tetkik yaptırmak için uzun saatler kuyruklarda bekleyerek daha da hasta olduklarını belirterek, “Kırşehir Devlet Hastanesi’nde bir yıldır doğru dürüst güzel sağlık hizmeti alamıyoruz. Ultrason başta olmak üzere bazı tahlil ve tetkikler için aylar sonraya gün verilmesini anlamıyoruz. Mesela ultroson için iki ay sonraya gün veriliyor. Peki bu hastadan herhangi bir rahatsızlık ortaya çıkarsa ve geçen sürede bir şey olursa bunun sorumluluğu kime ait olacak? Hastaneyi yönetenler bu sorunu çözmeyecek te kim çözecek? Bu konuda iktidar partisi Milletvekili Mustafa Kendirli de hastanede yaşanan sorunların farkında. Mutlaka gerekli değişikliklerin yapılmasını sağlayacaktır. Sağlık Müdürü ve ekibi koltuğunu korumak için gösterdikleri çabayı, sorunların çözümüne ayırsa sanırız hiçbir hasta bu kadar sıkıntı ve sorun yaşamayacaktır. Yıllarca hasta memnuniyeti nedeniyle bölge hastanesi konumuna gelen Kırşehir Devlet Hastanesi giderek bu görünümünden uzaklaşıyor. Bunun sorumluları ile koltuk derdine düşmüş durumda. Yazık oluyor biz hastalara” diye tepkilerini dile getirdiler.
Yatarak tedavi gören hastalar ile hastane çalışanları da Kırşehir Devlet Hastanesi’nde aylardır kaliteli yemek yiyemediklerini, çoğu doktor ve sağlık çalışanlarının da dışarıdan yemek yemek zorunda kaldıklarını, Sağlık Müdürlüğü ile özel şirket yetkililerini defalarca uyarmalarına rağmen hiçbir düzelme olmadığını ifade ettiler.
Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Devlet Hastanesi’nde yaşanan sorunlar son aylarda giderek içinden çıkılmaz bir hale gelirken Sağlık Müdürü Doktor Suat Türkoğlu’nun bu sorunların üstüne ciddiyet ve kararlılıkla gitmek yerine daha da içinden çıkılmaz bir hale getirmesi, gerek Kırşehir’deki hastaların gerekse de hastanede görevli doktor ve sağlık çalışanlarının tepkilerini daha da arttırıyor.
İsminin açıklanmasını istemeyen Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Devlet Hastanesi’nden bazı doktorlar günde 100’den fazla hastaya sağlık hizmeti verdiklerini, 3-5 ameliyata girdiklerini buna rağmen hak ettikleri ücreti alamadıklarını, bu nedenle pek çok doktorun Kırşehir’den ayrılarak başka illere gitmek için harekete geçtiklerini ifade ederek, “Üniversitede görevli pek çok kişi hastanemizle, uzaktan yakından hiçbir ilgileri bulunmamasına rağmen doktorlardan, sağlık çalışanlarından daha fazla döner sermayeden pay alıyor, bizler de mağdur duruma düşüyoruz. Üstelik bu doktorların bir kısmı hastanede çalışıyor gözüküyor. Fakat eğitim veriyoruz adı altında hastaneye hiç gelmiyor. Perşembe ve Cuma günleri hastaneye hiç uğramıyorlar. Başka illerde bizim gibi günde 100 hastaya bakan doktorlar 5-10 bin lira pay alırken, bizler 2 bin lira almak zorunda kalıyoruz. Hiç kimse bu durumdan memnun değil. Her geçen gün döner sermaye paylarının aşağı düşmesi pek çok meslektaşımızın Kırşehir’den ayrılmasına neden olacaktır. Şimdiden pek çok doktor ya izinli, ya raporlu, ya da Sağlık Bakanlığına başvurarak başka illere atanma talebinde bulundular. Hastanede yaşanan sorun ve sıkıntıları çözmekle görevli olanlar bunları kulak ardı ederek sendika seçimleriyle yatıp kalkmalarına da hiçbir anlam veremiyoruz” diye konuştular.
Sağlık Müdürlüğü bahçesinin bakımsız halde olduğu, çayır ve ağaçların kuruduğunu gören vatandaşlar, “Kurumunun önünü görmeyenler, bizlerin sağlık sorunlarını nasıl görüp çözecek” diye tepkilerini dile getirdiler.
Kırşehir’e atandığı günden bu yana kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek çalışmaları ve sorunları hakkında bilgiler alan, halkın içinde olan genç ve dinamik Valimiz İbrahim Akın’ın hastane yönetimine haber vermeden Kırşehir Devlet Hastanesi’ne sık sık giderek hastaların yaşadığı sorunları buraya tedavi için gelen hastalardan bizzat öğrenmesini ve gereğini yapmasını bekliyoruz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 11 yorum bulunmaktadır.

Yazık

Bunlarin burada oturmasina sebep olanlara hala izin verenlere yaziklar olsun. Allahlarindan bulsunlar. Bunlar insanlara resmen zulum etmekteler..

28.08.2018, 19:15
Fethi Sekin

Saglik isgal altinda idarecilerin cogu yabanci kirsehirli yok denecek kadar az kirsehirli olanlarin cogu da bugun chp gelse onla calisacak herdonemin adamlari olmayan kirsehir il baskaninin acilen degismesi lazim

29.08.2018, 11:48
Aydın Kaman

Heleki hemşirelerden sorumlu müdür ve onun odasından çıkmayan yardımcısı hemşire gün aşırı nöbet tutmuş, ölmüş kalmış hiç umurlarında değil süslenip püslenip otursalar anacak

29.08.2018, 11:59
Ramazan

İşi bilmiyorlar,işini düzgün yapanlardan da iş öğrenmiyorlar. İzmir Gaziemir Nevval Salih İşgören hastanesine gidip inceleme yapsınlar. Başhekimlik nasıl yapılır, hastane nasıl aksatmadan hizmet veriri görsünler. Vatandaşın sağlığı bu kadar ucuz olamaz.

29.08.2018, 12:47
kamanlı k

kimder cihannuma sağlık der referansı olursa olacağı bu..kim ki bunlar..kırşehir siyasetini hiçe sayarsan adı bilinmeyen gruplar ele geçiririse olacağı bu işin ehline vermezde elin hiç idarecillikten anlamayan elazığlısına getirir koyarsan o da gider ithal kırıkkaleden müdür getirir yüz karası siyasiler, hiç mi adam yoktu memlekette bu memleket sayesinde bi yerlere geldiniz kırşehirimn adamını hiçe sayıyorsunuz bütün kurumlar aynı utanın utanın.

29.08.2018, 16:10
Yiğit Bulut

Bunları Kırşehir in başına bela eden siyasetçiler açık mektubumuzdur… Sizler bunları korumak ve bu tepkilere kulak tıkamakla kime kimler hizmet ediyorsunuz….Siz Reis oyunu düşrmek için elinden geleni yapan bu idareçileri neden korursunuz…Bu konuda basına bir açıklama yaparak halkı bilgilendirmenizi bekliyoruz…Siz daha ileri görüşlüsünüz ya bu kadar halk yanlış görüyor galiba siz bu halkın görmediği neyi görüyorsunu ki perde arkasında koruyorsunuz….Bu konu da Kırşehir halkı sizden açıklama bekliyor…1990 lı yıllara dönen sağlık teşkilatı ile mart 2019 da oyları ne kadar düşürüp belediye yi hangi partiye teslim etme hedefindesiniz….Bütn bunların cevabını bir basın toplantısı ile verirseniz seviniriz…Hani halkla iç içesiniz ya ondan dolayı bir beklenti içindeyiz…

29.08.2018, 16:32
murat yılmaz

eli cebinde gezen ne karıştırdığı belli olmayan müdürden ne beklersiniz, adama suçum yok onu orada tutanlara hesap sormak lazım. adamların hiçbirşey ikinde değil. bir an önce belallarını bulsunlar.. 112 leri haşat ettiler. acil sağlık hizmetleri bitik.. 112 personelini dinleyen yok, koordinasyon sıfır, istemeyen doktoru da oraya getirmişler zorla. gelde acil hizmet yap 112 hizmeti ver, bu gidişle bir gün çok kötü ellerinde bir hasta patlayacak haberleri yok.. bu haber için tüm gazeteyi editörleri yürekten kutluyoruz

29.08.2018, 16:38
Sevgi Ak

Belki de hiçbir zaman, bu kadar koltuk derdine düşmüş idareciler aynı anda görevde olmadılar!!! Bu ya kötü bir tesadüf ya da bilinçli bir denk getirme…. Ama bu gidişat bu şehre çok zarar verecektir. Daha önce hiç yöneticilik deneyimi olmayan kişiler çalışanları da yeterince mağdur etmiştir. Başhemşirenin acemiliği de ayrı bir sıkıntı, yardımcısının ve süpervisorların kuklası olmuş durumda… Hastanene çalisanlarinin yarisı bu kişiye bağlı ama başhemşirenin daha önce 10 kişilik bir servisi bile yonetmişligi yok! Şehrimize değer katacak sağlık alanında yeterli ve deneyimli atamalar olmasını ümit ediyoruz

30.08.2018, 22:35
Aygül Bircan

Evet bu şehir hiç bu kadar sahipsiz kalmamıştı . Yazıklar olsun o yöneticileri hâlâ orda tutanlara….

02.09.2018, 13:28
Yasain FİDAN

BURADAN HASTANE İDARECİLERİNE SESLENİYORUM HİÇMİ ALLAH KORKUNUZ YOK NEKADAR YAKININIZ VARSA HEPSİ MASA BAŞINDA BANKAMATİK MEMURLUĞU YAPIYOR.BURADAN SAYIN FİGEN HANIMA SORUYORUM HİÇMİ HASTANE DE ÇALIŞAN PERSONELLERDEN HABERİNİZ YOK SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜ VE ONUN YAVERİ NEKADAR ARKADAŞI EŞİ DOSTU VARSA MASA BAŞINDA ÇALIŞIYOR HEMŞİRELER TÜKENMİŞLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞIYOR BUMUDUR ADELET BURADAN SAYIN VALİMİZE SESLENİYORUM LÜTFEN SESİMİZE KULAK VERİN.KALİTEDE,HASTA HAKLARINDA DAHA BİRÇOK BİRİMDE GENÇ DİNAMİK HEMŞİRELER KORUNUYOR İŞ YAPTIRILMIYOR BU MUDUR ADALET.KIRŞEHİR SAĞLIK ÇALIŞANLARI HİÇ OLMADIĞI KADAR PERİŞAN DURUMDA.

02.09.2018, 16:05
KURTULUŞ AGAÇ

HASTANEDE HİÇ OLMADIĞI KADAR KÖTÜ DURUMDA SAĞLIK SENDİKA BAŞKANI KENDİ KOLTUĞU PEŞİNDE SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜ VE YARDIMCISI İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ DERDİNDE HEMŞİRELERİN İTİBARI YERLER ALTINDA HEMŞİRELER AZARLANIYOR ODADAN KOVULUYOR .hEMŞİRELERDEN SORUMLU MÜDÜRLER SIRTLARINI SİYASETE DAYAMIŞLAR KRALLIKLARINA DEVAM EDİYORLAR.SİYASETÇİLERE VE YETKİLİLERE SESLENİYORUZ LÜTFEN ÇÖZÜM BULUN.İNSANLAR PERİŞAN HALDE ÇALIŞIYORLAR.BAŞHEMŞİRE VE YARDIMCISI YAKIN ARKADAŞLARINI MASA BAŞINDA ÇALIŞTIRIYOR RAHAT SERVİSLERDE ÇALIŞTIRIYOR .VEBAL NEDİR BİLİRMİSİNİZ…….

02.09.2018, 16:14

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .