Rifat Ertem’e büyük sevgi

Rifat Ertem’e büyük sevgi

21.02.2015

CHP Kırşehir Milletvekili aday adayı Rifat Ertem’e büyük sevgi…

ANKARA’DA noter olarak görev yaparken, 7 Haziran seçimlerinde CHP’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olan Rifat Ertem, partilileri ve seçmenleri ziyaret ediyor.

Gittiği her yerde ve görüştüğü her kesimde insanların büyük sevgi ve desteğini alan Rifat Ertem, 2012 yılında kaybettiğimiz Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ın mezarını da ziyaret ederek dua okudu.
Partili-partisiz herkese kapısını ve gönlünü açan, dürüstlüğü ile tanınan ve sevilen Kırşehirli hemşehrimiz Noter Rifat Ertem, CHP’den Kırşehir Milletvekili aday adaylığını açıklamasının ardından seçim çalışmalarını da yoğunlaştırdı.
CHP Kırşehir Milletvekili aday adayı Rıfat Ertem, Kırşehir’de göçü durdurmak ve işsizliği ortadan kaldırmak zorunda olduklarını belirterek “İlimizde genç ve işi olmayan insan sayımızın oranı % 40’dır. Yani gençlerimizin büyük çoğunluğu işsiz ve mutsuzdur. Yüksek tahsilini tamamlayan ve mezun olan gençlerimiz iş bulmak için Kırşehir’i terk etmekte ve Kırşehir’den göç etmektedir. Devlet ve özel sektör tarafından ve özellikle bu iktidar döneminde Kırşehir’e üretime yönelik bir sanayi yatırımı yapılmamıştır. Teşvik uygulamasında Kırşehir’in hala 4. bölgede olması ve bu yüzden teşvik indirim ve muafiyetlerinden çiftçimizin yararlanamaması sonucu çiftçinin üretimden vazgeçmesi.
Bunun yanı sıra Kırşehir’i temsil eden vekillerimizin ayaklarına kadar gelen bazı fırsatları, örneğin; Sütaş ve Panel Radyatör fabrikasını Aksaray’a Jant fabrikasını Ankara’ya ve Petlas ile Japonların yapacağı Lastik fabrikasını Çankırı’ya kaptırmaları gibi. Eğer işi sıkı takip edip bu yatırımları Kırşehir’e yönlendirebilselerdi işsizliği önlemede ciddi bir hamle yapmış olurlar, nüfusumuz azalmaz ve milletvekili sayımız da 2’ye düşmezdi. İl nüfusumuzun azalması ve milletvekili sayımızın 2 ye düşmesinin tek sorumlusu 12 yılı aşkın süredir iktidar olan AKP hükümeti ve Kırşehir’i temsil eden milletvekillerimizdir.”
Ülkemizde adaletsizliğin giderek arttığını, hukukun adeta katledildiğini ve kuvvetler ayrılığı ilkesinin toz duman olduğunu da belirten Rifat Ertem, “Yargı bağımsızlığı ortadan kaldırılmış ve dış politikada ülkemiz itibar kaybederek dünya ülkeleri arasında yalnızlaşmaya mahkum edilmiştir. Önceden tarım ülkesi olan ülkemizde tarım can çekişmektedir. Çiftçilerimiz girdileri pahalı olduğu için maliyet artıyor gerekçesiyle süratle üretimden uzaklaşmaya başlamıştır. Başta et olmak üzere tarımsal ürünleri de ithal eder olduk” dedi.

 

rifat ertem copy
“Umudumuzu yitirmek geleceğimizi yitirmek anlamına gelir” diyen Rifat Ertem, sözlerine şöyle devam etti:
“Her sorunun bir çözüm yolu ve çaresi vardır. Bu bağlamda Kırşehir’imizin sorunlarının çözülmesi, göçün önlenmesi, işsizliğin kökünün kazınması ve gençlerimize sahip çıkabilmek için devletin ve reel sektörün Kırşehir’e üretime yönelik sanayi yatırımı yapmasının sağlanması ve bu hususta ısrarlı girişimlerde bulunulması. Ayrıca bunun için reel sektörün özendirilmesi ve destek verilip yardımcı olunması. Kültür turizmine önem verilmesi içeride ve dışarıda daha etkin reklam ve propaganda yapılarak yerli ve yabancı turistlerin dikkatinin çekilerek Kırşehir’in bir dünya kenti olmasının sağlanması. Termal turizmin canlandırılması ve bu konudaki eksikliklerimizin giderilip, turistler için Kırşehir’in cazibe merkezine dönüştürülmesi. Tarım ve hayvancılıktaki destek ve teşviklerin arttırılması Kırşehir’in gelişmişlik oran ve kriterine göre mutlaka 6. bölgeye alınması sağlanarak çiftçinin tekrar toprağına ve üretime döndürülmesi. Küçük el sanatları ve turistik eşya üretimine önem verilmesi, üretimin artırılması ve katılımın sağlanması için eğitim amaçlı kursların verilmesi ve bu işi yapanların teşvik edilip desteklenmesi. Organize Sanayi’nin sorunlarının bir an önce çözülmesi, sanayinin ana yola bağlanması ve dışarıdan yatırım yapmak isteyenlere kolaylık gösterilip yardımcı olunması. Ahi Üniversitesi’nde mühendislik fakültelerinin açılması ve Aşıkpaşa Üniversitesi’nin bir an önce kurulması için çaba gösterilmesi. Bu arada göz bebeğimiz gençlerimiz içinde koruma ve kurtarma projelerimiz vardır bu proje, tahsilini tamamlamamış okumamış, bir işi ve uğraşı olmayan boş gezen gençlerin topluma kazandırılması ve üretken hale getirilmelerini içerir. Ayrıca bu proje tüm tahsil çağındaki gençlerimizi uyuşturucu tuzağından kurtarma çalışma ve önlemlerini kapsar. Gençlerin enerjilerini üretimde değerlendirmek ve fazlasını sporla gidermek, sportif turnuva ve yarışmalar düzenlemek yine bu proje kapsamındadır. Gençlerine sahip çıkmayan milletler geleceklerine de sahip çıkamazlar.”YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

recep

Sevgili hemşerim rıfat bey bugüne kadar kırşehire mucur a hemşehrilerine ne faydası olmuş onları bi anlatsın kuru siyasetten başka ne yapmis

23.02.2015, 20:55

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .