REZALET VE EMNİYET TEDBİRLERİ

REZALET VE EMNİYET TEDBİRLERİ

02.03.2015

Özel işlerimden dolayı uzun zamandır Kırşehirspor’un maçlarına gidemiyordum. Pazar günü oynanan Kırşehir spor -Sincanspor maçına gittim. Kırşehirspor’un kötü futbol oynadığı, kararlarında adaletin olmadığı acemi bir hakemin yönettiği, şanssız yenen bir golle bu karşılaşmayı 1-0 kaybettik. Olur bu futbolda. Yenmekte var, yenilmekte. Futbolcularımızın canı sağ olsun. Aslında tüm olumsuzluklar maçtan önce başlamıştı. Hani Anadolu’da perşembenin gelişi […]

Özel işlerimden dolayı uzun zamandır Kırşehirspor’un maçlarına gidemiyordum. Pazar günü oynanan Kırşehir spor -Sincanspor maçına gittim. Kırşehirspor’un kötü futbol oynadığı, kararlarında adaletin olmadığı acemi bir hakemin yönettiği, şanssız yenen bir golle bu karşılaşmayı 1-0 kaybettik.

Olur bu futbolda. Yenmekte var, yenilmekte. Futbolcularımızın canı sağ olsun.
Aslında tüm olumsuzluklar maçtan önce başlamıştı. Hani Anadolu’da perşembenin gelişi çarşambadan belli olur derler ya işte öyle bir şey oldu.
Kırşehir’de doğmuş, büyümüş halen Kırşehir’de yaşayan ve gençliğimde amatör olarak Kırşehir spor’da futbol oynamış, Kırşehirli olarak maçları her zaman protokol tribününün sol tarafından seyrederim. Pazar günü tribüne girdiğimde bir rezalete tanık oldum. Polis memurları bir şerit oluşturmuşlar protokole yakın bölümlere taraftarları almıyorlar, nedenini sorduğumda “bilmiyoruz aldığımız emri uyguluyoruz” dediler.
Eyvallah emir demiri keser dedik ve boşta koltuk olmadığından ayakta beklemeye başladık.
Bir taraftan da taraftarlar geliyor tribünün yarısı boş, ama oturacak koltuk bulamıyor.
Maç başladı, maçı seyreden yok, herkes oturacak koltuk için mücadele ediyor, protestolar iyice yükseldi, taraftarlar sinir küpü oldu, polisle karşı karşıya geldi, vali istifaya davet edildi. Nitekim bu tepki sonucunu vererek seyircilerin ayrılan bölüme alınarak sükunet sağlandı.
Taraftarların protokole yakın koltuklara alınmamasının sebebini sonradan öğrendiğimize göre geçtiğimiz maçlarda taraftarlar ile protokol da oturanlar arasında tartışmalar yaşanmış, yaşanan bu tartışmalar sonucunda ilimizin ileri gelen beyefendilerinin, ağalarının, paşalarının rahatları bozulmuş ve hafta içi yapılan il güvenlik kurulu toplantısında böyle bir karar alınmış.
Sayın ilimizi yönetenlerimiz, il güvenlik kurulunda karar alanlar, ağalar, beyler, paşalar, kalbur üstü insanlar, ortada kavga yok, olay yok, rakip takımın taraftarı yok, sadece kendi keyfiniz için aldığınız bu kararın aklı selim mantıklı bir karar olmadığını düşünmediniz mi?
Boş yere polis memurlarıyla taraftarı karşı karşıya getirerek ortalığı geriyorsunuz.
Madem böyle bir karar aldınız, gelin taraftara bizzat sizler söyleyin. Neden bu kararda hiçbir günahı ve haberi olmayan sadece aldığı emirleri uygulayan polisleri vatandaşla yüz yüze getirerek kötü ediyorsunuz.?
Buna hakkınız var mı?
Bu kararı alırken hiçbir destek vermediğiniz, sahip çıkmadığınız Kırşehirspor bir iş adamının desteğiyle BAL Ligine son anda katılmıştır.
O zaman neredeydiniz?
Vicdanınız sızlayarak rahatsız olmadınız mı da taraftarla yapılan tartışmalardan rahatsız oluyorsunuz. Rahatsız oluyorsanız maçlara gelmeyin beyler, zaten varlığınız, yokluğunuz belli değil.

Protokol tribününde boy gösteren ağalar, beyler, paşalar, vatandaş maça geldiğinde etrafında sizler için koşuşturan devlet memurları yok, devletin parasıyla sehpanın önünde sıcak çay ve pasta yok. Sizler deri koltuklarda otururken taraftar tozları silinmemiş plastik koltuklarda maç seyrediyor. Herkes cebinden fedakarlık yaparak, sıcak evini bırakarak maçlara geliyor. Vatandaşı mağdur etmeye hakkınız var mı?
Gerek futbol oynadığım dönemlerde, gerekse sonrasında nereye maça gittiysek ya dayak yedik, ya taş yedik yediğimiz küfürlerde cabası.
Sahada üç-beş polis olur o kadar.
Çok emniyet müdürleri, cumhuriyet savcıları bu maçı vermezseniz buradan çıkamazsınız diyerek bizleri tehdit etmiştir. Hakemleri baskı altına almışlardır.
Çok uzaklara değil yanı başımızda ki Kırıkkale’de Aksaray’da bizler dayak yerken polis seyretti.
Maalesef ekmeğinden mi suyundan mı ? Emniyet, polis Kırşehir’de var. Seyircisiz maçta dahi yüz-yüz elli polis oluyor veya seyirciden fazla polis oluyor. Tabi bunu gören hakem de istediği gibi at oynatıyor tekme attığı için bizim oyuncumuzu haklı olarak oyundan atarken aynı tekmeyi atan rakip takımın oyuncusun sarı kartla geçiştiriyor.
Pazar günü abartılmış emniyet tedbirleri vardı. Yüzlerce polis, biber gazı tüpleri. Hayret etmemek elde değil.
Beyler ülkemizin Güneydoğusu’nda devletin askeri, polisi öldürülüyor, binalar yakılıp yıkılıyor, bayrak indiriliyor onlara biber gazı sıkılmıyor, sert tedbirler alınmıyor da Kırşehir’de maçtan önce İstiklal Marşımızı coşkuyla okuyan, şehitlerimizi yad eden, vatansever taraftarlarımıza mı biber gazı sıkılacak!
İnsaf be insaf.
Vatansever, dürüst olmak suç mu ?
Kırşehir’de adaletli bir hakemin yönettiği, rakip takımın güzel futbol oynayarak galip geldiği hiçbir maçta olay çıkmadığı gibi rakip takımlar alkışlanmıştır.
Bir gerçek var ki Kırşehir’in insanı mütevazi bir kişiliğe sahip olup, maçlarda fanatik bir gurup dışında tezaruhat yapmayı da bilmez, eline çekirdeğini alır kuzu gibi maç seyreder siz bu insanlara mı biber gazı sıkacaksınız. Kendinize gelin, kendinize.
Protokolde boy gösteren devletin pastasını yiyip, çayını içen, memurların, polislerin etrafında koşuşturduğu beyler, paşalar ağalar aldığınız güvenlik tedbirlerini abartmayın, anlamsız, manasız iş yapmayız.
Zaten ülke olarak bunalımdayız, cinnet geçiriyoruz, yakılanlar, yıkılanlar, öldürülenler, parçalananlar, iş kazaları iyi günler geçirmediğimiz bu günlerde vatandaşı germeyin. Rahatınız bozuluyorsa, tepkilere sabır gösteremiyorsanız maç seyretmeye de gelmeyin.
Bu memlekette Başbakanın, Cumhurbaşkanın halkla bütünleştiği dönemde sizler halktan kaçmayın, Başbakan ile Cumhurbaşkanı ile tartışan hakaret eden kasa fırlatan yok mu ?
Lütfen aklı selim hareket ediniz.YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

yüksel

Kırşehir sevdalısı Osmancığım kalemine, eline, yüreğine sağlık gerçek bir Kırşehir milliyetçisi olduğunu göstermişin.teşekkürediyorum. Yarası olan kocunsun

04.03.2015, 8:06
Vahdet

Kırşehire ve Kırşehirspora sahip çıkmayanlar yazıyı ökduktan sonra utandılarmı yoksa sizi tehditmi ettiler. Teşekkürler cesur kalem

04.03.2015, 8:08
FANATİK TARAFTAR SEMİH

Kimsenin sahip çıkmadığı kırşehirspora ve taraftarlarına sahip çıktığınıız için teşekkürler

04.03.2015, 9:11

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .