Rektörden verdiği fahri doktora unvanını geri istiyor Kırşehirliler!

Rektörden verdiği fahri doktora unvanını geri istiyor Kırşehirliler!

02.03.2015

Geçen hafta Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Kudret Saylam tarafından Ankara’dan getirilen bir sivil toplum derneğine “Fahri Doktora” unvanı vermişti. Verilen bu unvana bütün Kırşehirliler karşı çıkmıştı. Biz de Kırşehirlilerin verilmesini istemediği bu unvanı az da olsa geçen hafta bu sütunlarda dile getirmiştik. Kırşehirlilerin verilmesini istemediği, böyle bir uydurma fahri doktora unvanını geri istiyoruz. Kırşehir’e ve […]

Geçen hafta Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Kudret Saylam tarafından Ankara’dan getirilen bir sivil toplum derneğine “Fahri Doktora” unvanı vermişti.

Verilen bu unvana bütün Kırşehirliler karşı çıkmıştı. Biz de Kırşehirlilerin verilmesini istemediği bu unvanı az da olsa geçen hafta bu sütunlarda dile getirmiştik.
Kırşehirlilerin verilmesini istemediği, böyle bir uydurma fahri doktora unvanını geri istiyoruz.
Kırşehir’e ve Ahi Evran Üniversitesi’ne nokta kadar faydası olmamış böyle bir unvanın verilmesi Kırşehirlilerin onurunu rencide etti.
Eğer bizim bilmediğimiz, Kırşehirlilerin bilmediği bir faydası dokunmuşsa verin gitsin.
Biz Kırşehirliler devrin Başbakanı Adnan Menderes’e bile “Fahri Hemşehrilik” payesini vermedik.
Başbakan Menderes, iki-üç gün Kırşehir’de kaldı, yalvardı. Yakardı. “Sizi yeniden il yaptık” dedi. “Sizinle barışmak istiyorum. Hemşehriniz olmak istiyorum” dedi. Ama Kırşehir’e hiçbir faydası olmayan, zararı dokunmuş Adnan Menderes’e verilmesini o günkü Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyeleri reddetmişlerdi.
Şimdi durup dururken Ahi Evran Üniversitemizin Rektörü Kırşehirlilere sormadan, araştırmadan ne amaçla, ne hakla bir fahri doktora unvanı vermiştir?
Biz Kırşehirliler böyle bir unvanın verilmesini istemiyoruz. Verilen unvanı geri istiyoruz.
Ahi Evran Üniversitemizi, Samsunlularla, Tokatlılarla doldurdunuz. Yarın göreviniz bittikten sonra Kırşehirliler sizi nasıl anacaklar biliyor musunuz?
Siyaset yapacaksan unvan verdiğin dernek başkanından bile medet umuyorsan yazıklar olsun!.. ŞGYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

sadık turan

yazılanlara aynen katılıyorum. kırşehir’le alakasını ben de kuramadım. rektör beyin yeniden rektör olabilmek için yaptığı bir gayretkeşlik gibi görünüyor.

03.03.2015, 15:54

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .