Rektör seçiminde fotoğraf savaşları!

Rektör seçiminde fotoğraf savaşları!

14.04.2015

Ahi Evran Üniversitesi’nde 20 Nisan’da yapılacak Rektör seçimi öncesi fotoğraf savaşlarının ortaya çıkması üniversite camiasında ve Kırşehir’de tepkilere neden oluyor. Uludağ Üniversitesi’nde görev yapan Rektör adaylarından Prof. Dr. Abdulvahap Yiğit’in Kırşehir’e gelerek Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekili adayları Salih Çetinkaya ve Hacı Turan ile AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli ile bir araya gelerek fotoğraf […]

Ahi Evran Üniversitesi’nde 20 Nisan’da yapılacak Rektör seçimi öncesi fotoğraf savaşlarının ortaya çıkması üniversite camiasında ve Kırşehir’de tepkilere neden oluyor.

Uludağ Üniversitesi’nde görev yapan Rektör adaylarından Prof. Dr. Abdulvahap Yiğit’in Kırşehir’e gelerek Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekili adayları Salih Çetinkaya ve Hacı Turan ile AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli ile bir araya gelerek fotoğraf çektirip “AK Parti’nin rektör adayı” olarak kendisini yansıtmasının hemen ardından Ahi Evran Üniversitesi’nin halen Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Kudret Saylam’ın da Milletvekili adayları Salih Çetinkaya ve Hacı Turan ile bir araya gelerek fotoğraf çektirip “AK Parti milletvekili adayları Rektör Kudret Saylam’a destek veriyor!” şeklinde haberler yayınlanması ve sosyal medyada paylaşılması izledi.

abdulvahapyigit2 copy
Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam ile rektör adayı Prof. Dr. Abdulvahap Yiğit’in fotoğrafla destek arayışlarına son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi’nden gelerek rektör adayı olan Prof. Dr. Vatan Karakaya eklendi. Karakaya’nın iki YÖK üyesi ile fotoğraf çektirerek medyada ve sosyal medyada “YÖK’ün adayı” görünümü çizmesi üniversite camiasında ve Kırşehir’de tepkilere neden oldu.
Bu fotoğrafların basında ve sosyalm medyada yayınlanmasının ardından sadece Rektör Kudret Saylam’ın fotoğrafına Belediye BaşkanıYaşar Bahçeci, AK Parti Milletvekilli adayları Salih Çetinkaya ve Hacı Turan ile AK Parti İl Başkanı Mustafaz Kendirli’den tepki geldi ve Röktür Saylam’a destek vermediklerini bildirdiler. Ancak diğer fotoğrafları her hangi bir tepki ve açıklama gelmemesi de kafalarda çeşitli soru işaretleri bıraktı.

vatankarakayaveyokuyeleri copy
Ahi Evran Üniversitesi’nin rektör seçiminin hiçbir zaman bu kadar siyasallaşmadığını belirten üniversite camiası ve Kırşehirliler gazetemize gelerek tepkilerini şöyle dile getirdiler:
“Ahi Evran-ı Veli’nin adını taşıyan üniversitemiz hiçbir zaman bu kadar siyasallaşmamıştı. Hiçbir zaman kişilerin ve siyasilerin çiftliği olmamıştı. Bu konuda yapılanlar eğitimde marka kent olarak övündüğümüz Kırşehir’e yakışmıyor. Elbette üniversitemizde herkes rektör adayı olacak ve çalışma yapacaktır. Rektör olmak için bu kadar alavere dalavere çevrilmesini etik bulmuyoruz. Bu bir seçim olmaktan çıkmıştır. Bu davranış seçime hile ve fesat karıştırmaktır. Bu Kırşehir’e ve Ahi Evran Üniversitemize yakışmıyor. Burada kim rektör olursa olsun, kim rektör seçilirse seçilsin üniversitemiz bu siyasallaşmadan büyük sıkıntı yaşayacaktır. Biz bu tür oyunlardan rahatsızız. Yapılanlar rektörlüğün saygınlığına da gölge düşürmektedir. ”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .