Rektör Saylam’dan Sağlık Günü mesajı

Rektör Saylam’dan Sağlık Günü mesajı

06.04.2015

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam “7 Nisan Dünya Sağlık Günü”nü bir mesajla kutladı. Sağlıklı yaşamın, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı en temel haklardan biri olduğunu belirten Rektör Saylam, mesajında şöyle dedi: “Sağlıklı yaşama, tüm insanların ulaşabilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Dünya Sağlık Örgütü, 7 Nisan 1948 […]

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam “7 Nisan Dünya Sağlık Günü”nü bir mesajla kutladı.

Sağlıklı yaşamın, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı en temel haklardan biri olduğunu belirten Rektör Saylam, mesajında şöyle dedi:
“Sağlıklı yaşama, tüm insanların ulaşabilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Dünya Sağlık Örgütü, 7 Nisan 1948 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü Anayasası’nı yürürlüğe koymuştur. Bu nedenle her yıl, 7 Nisan günü “Dünya Sağlık Günü”, bugünü takip eden hafta da “Dünya Sağlık Haftası” olarak kutlanmaktadır.
Dünya Sağlık Örgütü, bu önemli gün kapsamında her yıl dünyada halk sağlığı açısından endişe verici ve öncelikli bir sağlık sorunu ya da konusunu tema seçerek bu çerçevede çalışmalar yürütmektedir. Dünya Sağlık Örgütü’nün 2015 yılı için belirlediği tema “Gıda güvenliği”dir. Bu tema kapsamında hükümetlere, halklara ve bu alanda faaliyet gösteren paydaşlara çağrıda bulunan Dünya Sağlık Örgütü, sağlıklı toplumlar ve nesiller için gıda güvenliği konusunda uyarılarda bulunmaktadır.
Sağlıklı yaşam hakkının, ülkemizde de bütün vatandaşlarımıza eşit imkanlarla ve koşulsuz olarak sunulması amacıyla önemli çalışmalar yürütülmektedir. Gerek sağlık hizmetlerinin niteliğindeki artış gerekse Dünya Sağlık Örgütü’nün 2015 yılı için belirlediği temaya uygun olarak gıda alanında başlatılan çalışmalar halkımız için umut vericidir. Bu çalışmalara hükümetimizin duyarlılığının ve sağlık çalışanlarımızın bilgi, tecrübe ve özverili çalışmalarının katkıları büyüktür. Bu önemli gün vesilesiyle; vatandaşlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın “7 Nisan Dünya Sağlık Günü”nü kutlarım.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .