Rektör Karakaya’dan basın toplantısı

Rektör Karakaya’dan basın toplantısı

24.07.2017

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, pilot üniversite süreci ile ilgili son durumu değerlendirmek üzere bugün bir basın toplantısı yapacak. Rektör Karakaya’nın basın toplantısı saat 9.30’da Rektörlük binasında başlayacak. Bu arada Rektör Karakaya “Ülkemizin tarım ve jeotermal alanda ihtisaslaşması ve bölge kalkınmasında üniversite olarak çok önemli bir göreve sahibiz” dedi. Tarım ve Jeotermal […]

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, pilot üniversite süreci ile ilgili son durumu değerlendirmek üzere bugün bir basın toplantısı yapacak.
Rektör Karakaya’nın basın toplantısı saat 9.30’da Rektörlük binasında başlayacak.
Bu arada Rektör Karakaya “Ülkemizin tarım ve jeotermal alanda ihtisaslaşması ve bölge kalkınmasında üniversite olarak çok önemli bir göreve sahibiz” dedi.
Tarım ve Jeotermal alanda ihtisaslaşma ve bölge kalkınmasında üniversite olarak kendilerine önemli işler düştüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, özellikle mühendislik mimarlık fakültesi akademisyenlerinden bu alanda önemli projeler beklediğini dile getirdi.
Mühendislik fakültelerinin üniversitelerin bir nevi eli kolu olduğunu söyleyen Rektör Karakaya, üniversitemizin üstlendiği yeni misyonda fakülte olarak nasıl katkı sağlayabileceklerini görmek istediğini ifade etti.
Akademisyenlerin değişime dair heyecanı ve isteğini ilk olarak içlerinde hissetmeleri gerektiğini kaydeden Rektör Karakaya, mühendislik gereği sahada iş üretmenin doğru olacağını ve mühendislik fakültesinin bu tür çalışmalarda önde gitmesi gereken birim olduğunu söyledi.
Öğretim elemanlarından pilot üniversite olmanın şartlarını yerine getirmeleri konusunda çalışmalar yapmalarını isteyen Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, pilot üniversite olarak millet adına alınan umudu boşa çıkarma lükslerinin olmadığını vurguladı.
Karakaya, pilot üniversite seçilmeyi YÖK ve ülkenin üniversitemize güveninin bir işareti olarak nitelendirdi. (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .