Rektör Karakaya’dan 19 Mayıs kutlama mesajı

Rektör Karakaya’dan 19 Mayıs kutlama mesajı

19.05.2015

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 96. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında, “19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin 96. yıldönümünü kutluyoruz” diyen Rektör Karakaya şunları söyledi: “Ülkemizin kurtuluş mücadelesinde ilk adımın atıldığı bu günde, Ulu […]

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 96. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında, “19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin 96. yıldönümünü kutluyoruz” diyen Rektör Karakaya şunları söyledi:

“Ülkemizin kurtuluş mücadelesinde ilk adımın atıldığı bu günde, Ulu Önder Atatürk “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracak” sözleriyle Milli Mücadele’yi başlatmıştır. 19 Mayıs, bağımsızlık yolunda Türk milletinin azim ve kararlılığının önemli bir göstergesi, Atatürk’ün Türk Milletine ve özellikle gençliğe olan inancının bir ifadesidir.
“19 Mayıs’ta yakılan bağımsızlık ateşi Türk milletinin mücadele ruhunu güçlendirmiş ve milletin birbirine kenetlenmesini sağlamıştır. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının ardından kurulun Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugün hala dimdik ayakta durmaya ve geleceğe emin adımlarla yürümeye devam etmektedir. Bu süreçte gençlere büyük görevler düştüğünü düşünen Atatürk, geleceğimizin mirasçıları gençlere bu güzel günü armağan etmiştir.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının sonsuza kadar korunmasında, milletimizin birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam etmesinde gençlerimizin ve bizlerin sorumluluğu büyüktür. Bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak dileğiyle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .