Rektör Karakaya görevine başladı

Rektör Karakaya görevine başladı

18.05.2015

Kudret Saylam’dan görevi devralan Ahi Evran Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya “Üniversitemizi ileriye taşıyacağız”

rektör devir teslim  (211)

Ahi Evran Üniversitesi’nin üçüncü rektörü olarak atanan Prof. Dr. Vatan Karakaya, dün görevini Prof. Dr. Kudret Saylam’dan devralarak görevine başladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’ne yapılan atama sonucu Ahi Evran Üniversitesi’nden dün görev devir teslim töreni gerçekleştirildi. Rektörlük makamında Ahi Evran Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Prof. Dr. Kudret Saylam’dan görevini teslim aldı ve ardından tebrikleri kabul eden Rektör Karakaya, eski Rektör Saylam’ı kapıya kadar uğurladı.
Ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, tüm öğretim elemanlarına, idari personele ve Kırşehir halkına şu mesajları verdi:
“Bizler, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ahi Evran Üniversitesi’nin sosyal ve bilimsel arenada bir yıldız olmasını isteyen öğretim üyelerinin desteği ile buradayız. Bir seçim sürecini birlikte geride bırakmış bulunmaktayız. Bundan sonraki süreçte öncelikli olarak üniversitemizin bulunduğu durum ve imkânları belirleyip üniversitemizi 2023 hedefleri ’doğrultusunda kısa, orta ve uzun vadeli planlamalar çerçevesinde ileriye taşıyacağız. Artık, seçim çalışmaları sırasında da belirttiğimiz gibi, ortak akılla; şehri, paydaşlarımızı entegre ederek üniversitemizi yönetip yönlendireceğiz. Tüm personelimiz aidiyet duygusuyla üniversitemize gönülden bir bağlılık hissedecek ve belirlenen hedeflere birlikte erişeceğiz. Aldığımız bu görevin üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor ve katılımlarınızdan ötürü siz basın mensuplarına teşekkür ediyorum.”
“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak Ahi Evran Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı kutlar çalışmalarında başarılar dileriz.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .