Rektör Adayı Abdulvahap Yiğit’ten STK’lara ziyaret

Rektör Adayı Abdulvahap Yiğit’ten STK’lara ziyaret

24.03.2015

Ahi Evran Üniversitesi Rektör Adayı Abdulvahap Yiğit, Rektörlük seçim çalışmalarına sivil toplum örgütleri ziyaretleri ile devam ediyor. Rektör adayı Abdulvahap Yiğit, Kırşehir’de temsilcilikleri bulunan Memur Bir-Sen Başkanı Oktay Cebeci, Türk Eğitim-Sen Başkanı Bilal Türk, Eğitim-İş Başkanı Ferhat Dellal ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Sendika Başkanları, “Seçilecek rektör adayının üniversiteyi geliştirecek ve toplum ile bir […]

Ahi Evran Üniversitesi Rektör Adayı Abdulvahap Yiğit, Rektörlük seçim çalışmalarına sivil toplum örgütleri ziyaretleri ile devam ediyor.

Rektör adayı Abdulvahap Yiğit, Kırşehir’de temsilcilikleri bulunan Memur Bir-Sen Başkanı Oktay Cebeci, Türk Eğitim-Sen Başkanı Bilal Türk, Eğitim-İş Başkanı Ferhat Dellal ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
Sendika Başkanları, “Seçilecek rektör adayının üniversiteyi geliştirecek ve toplum ile bir araya gelebilecek bir kişi olması gerektiğini düşünüyoruz. Seçilecek rektör adayının demokratik ve bilimsel bir üniversite hedefleyen, sivil toplum örgütleri ve halk ile bağları iyi olan biri olarak üniversiteye hizmet etmesini istiyoruz. Üniversite rektörü öğrencilerle iletişim kurabilecek ve onları dinleyecek biri olmalıdır. Akademik kariyeri ile yaklaşım tarzı gösteren ve sorunları siyaset üstü yaklaşımlarla çözen bir rektör seçilmesi beklentimizdir” diye konuştular.

93e45ebb5231caadcab2ebcdfb8d6a86 copy
Ahi Evran Üniversitesi Rektör Adayı Abdulvahap Yiğit de, “Üniversitemizin Rektörü her zaman erişebilir ve görüşülebilir olacak. Her kesimi kucaklayan bir yönetim anlayışı yürütülecek. İletişimsizliğe, sessizliğe itilmesine izin verilmeyecek. Şehirle bütünleşmesi sağlanacak. Katılımcı demokrasiyi özümsemiş, üniversite içindeki farklı siyasal ve ideolojik görüşleri bir zenginlik olarak gören ve tümünü kucaklayan; Ahi Evran Üniversitesi paydaşlarının beklentilerine açık, dinleyen, duyarlı ve çözüm üreten ve üniversitemizin tüm ihtiyaç ve sorunlarına hızlı ve kalıcı çözümler üretebilmek için tüm paydaşların görüşlerini önemseyen ve dikkate alan bir üniversite yönetimi için oluşturacağız. Ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlara katılacak. Öğretim elemanlarımız teşvik edilecek ve her türlü kolaylıklar sağlanarak maddi olanakları iyileştirilecek” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .