Reklâm değil gerçek…!

Reklâm değil gerçek…!

22.01.2015

Reklâm değil gerçek…! AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu’nun Cumhuriyet ve Osmanlı dönemi hakkında attığı tweetler Anadolu insanının onurunu, gururunu incitmiş ve her kesimden tepkilerin çığ gibi büyümesine sebebiyet vermiştir. Öyle sanıldığı gibi Cumhuriyet geri kalmış bir düşüncenin kifayetsiz kalanları tarafından yıkılamayacak kadar güçlüdür. Cumhuriyet; Mustafa Kemal Atatürk ve kendini bu memlekete adayan silah arkadaşları tarafından […]

Reklâm değil gerçek…!

AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu’nun Cumhuriyet ve Osmanlı dönemi hakkında attığı tweetler Anadolu insanının onurunu, gururunu incitmiş ve her kesimden tepkilerin çığ gibi büyümesine sebebiyet vermiştir.
Öyle sanıldığı gibi Cumhuriyet geri kalmış bir düşüncenin kifayetsiz kalanları tarafından yıkılamayacak kadar güçlüdür.
Cumhuriyet; Mustafa Kemal Atatürk ve kendini bu memlekete adayan silah arkadaşları tarafından milli mücadele sonucu kurulmuştur. Kendini bilmezlerin söylediği gibi 90 yıllık bir rüya da değil gerçeğin kendisidir.
Anayasamız gereğince Demokratik ve Laik Cumhuriyete bağlı kalacağına, namusu ve şerefi üzerine yemin eden Balıkesir Vekili Bayan Babuşçu; Haziran 2015 genel seçimlerinde yeniden vekil olabilme hevesi ile Cumhuriyetin kuruluşundaki tarihsel süreçte yaşanan zorlukları bir kenara atıp, Türkiye Cumhuriyetini, 600 yıllık Osmanlı İmparatorluğunun 90 yıllık reklam arası olarak nitelendirmiş, Cumhuriyet sayesinde o koltukta oturduğunu adeta unutmuştur.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, öteden beri gelen tarihsel köklerinin yarattığı değerlere saygısını hiçbir zaman esirgemez. 90 yıllık Cumhuriyet, Osmanlı geleneğinden övünçle söz eder ve kıvanç duyar. O nedenle onurludur ve güçlüdür. Öyle kolay- kolay lafla da yıkılmaz. Zira geleceğin öncüleri Cumhuriyeti ayakta tutmaya kararlıdırlar.
Cumhuriyet, sonsuza kadar bu ülkenin rejimi olmaya devam edecektir.
Cumhuriyet’in sonsuzluğu hedef alan çağdaş ve uygarlık rejimi olduğu gerçeği unutulmamalıdır.
Tarihsel köklerinin yarattığı değerlere saygısını esirgemeyen, yüzbinlerce şehit verilerek kurulan bu Cumhuriyet, onurla taşıdığı Osmanlı geleneğinden övünç ve kıvanç duymayanlarla yıkılmayacak kadar güçlüdür.
Anadolu’nun demokrasi mücadelesi vermiş kenti Kırşehir’de Vekil Babuşçu’nun sözleri tepki ile karşılanmış ve insan odaklı birçok yerlerde kınanmıştır.
Görülüyor ki halk Cumhuriyete ve onun değerlerine sahip çıkmaktadır.
Cumhuriyet bir rüya değil gerçektir. Gerçek!

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .