Ramazan Mirzaoğlu: “KIRŞEHİR’E YAZIK OLACAK”

Ramazan Mirzaoğlu: “KIRŞEHİR’E YAZIK OLACAK”

09.04.2018

Mirzaoğlu’ndan Şeker Fabrikası’nın satılmasına tepki: “KIRŞEHİR’E YAZIK OLACAK” 1991 yılında ANAP iktidarı döneminde temeli atılan, ancak uzun yıllar bir türlü bitirilerek hizmete açılamayan, 57. Hükümette Devlet Bakanı olarak görev yapan Kırşehirli hemşehrimiz Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu’nun yoğun gayret ve çabaları ile tamamlanarak hizmete açılan Şeker Fabrikası’nın satılması tepki yarattı bu satışın Kırşehir’e büyük darbe vuracağını […]

Mirzaoğlu’ndan Şeker Fabrikası’nın satılmasına tepki:

“KIRŞEHİR’E YAZIK OLACAK”
1991 yılında ANAP iktidarı döneminde temeli atılan, ancak uzun yıllar bir türlü bitirilerek hizmete açılamayan, 57. Hükümette Devlet Bakanı olarak görev yapan Kırşehirli hemşehrimiz Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu’nun yoğun gayret ve çabaları ile tamamlanarak hizmete açılan Şeker Fabrikası’nın satılması tepki yarattı bu satışın Kırşehir’e büyük darbe vuracağını söyledi.
Kırşehir Şeker Fabrikası’nın tamamlanmasını sağlayan Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu da bu tepkilere katılarak, Kırşehir Şeker Fabrikası’nın özelleştirilme kararının hem ülkeye, hem de Kırşehir’e büyük zarar vereceğini açıkladı.
Türkiye’nin en modern fabrikalarından biri olan Kırşehir Şeker Fabrikası’nın 330 milyon liraya kimsenin tanımadığı bir şirkete satılmasını kabul edemediklerini belirten Mirzaoğlu, bu konuda gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“1991 yılında temeli atılarak yapımına başlanan ve 1999 yılında biz milletvekili olarak göreve gelince çürümeye terk edilen, hatta makineleri başka illere götürülen fabrikamızı tamamlayacağımıza söz vermiştik. 57. Hükümette Devlet Bakanı olarak görev alınca bu konuda gerekeni yaparak 2000 yılında tamamlayarak ve büyük emekler vererek üretime açtık. 18 yıldır üretim yapan, ülkemiz ve ilimiz ekonomisine, çiftçisine, köylüsüne, nakliyecisine, çalışanına, kısaca herkese büyük katkılar sağlayan Kırşehir Şeker Fabrikamızın satılmasını kabul etmiyor, reddediyoruz. Cuma günü Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda yapılan ve 330 milyon liraya satılan Kırşehir Şeker Fabrikası’nın satışının onaylanmamasını diliyoruz. Çünkü satın alan firmanın kim olduğu, ne iş yaptığı bile belli değil. Büyük emekler vererek üretime geçmesini sağladığımız Kırşehir Şeker Fabrikası Petlas Lastik Fabrikası’nın özelleştirilip ilk sahibi gibi olacaksa bu Kırşehir’e büyük zarar verecektir. Bu satışın Kırşehir ekonomisine ve pancar çiftçisine büyük zarar vereceği ortadadır. Umarım hükümet özelleştirme kararından vazgeçer ve yine devlet eliyle karlı üretimiyle katkı sunmasını sağlar. Yoksa bu karar uygulanırsa, hem ülkemiz, hem de Kırşehirimiz büyük zarar görecektir. Bütün Kırşehirlilerin, ilimizi yönetenlerin bu satışa karşı çıkmalarını diliyor, hepsine sevgi ve saygılarımı sunuyorum” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .