“PUAN VEYA PUANLARLA DÖNECEĞİZ”

“PUAN VEYA PUANLARLA DÖNECEĞİZ”

21.03.2015

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde yarın deplasmanda Aksaray temsilcisi Sanayispor ile karşılaşacak olan Kırşehirspor’da Teknik Direktör Bekir Barış Cihan, sahaya kazanmak için çıkacaklarını söyledi. YGS’den dolayı Salı günü oynanan maçta şampiyonluğun en büyük adaylarından Zara Belediyespor karşısında aldıkları beraberliği unutup Sanayispor maçını düşündüklerini belirten Bekir Barış Cihan, “Hedefimiz daha önce de her defasında söylediğimiz gibi şampiyonluk değildi. […]

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde yarın deplasmanda Aksaray temsilcisi Sanayispor ile karşılaşacak olan Kırşehirspor’da Teknik Direktör Bekir Barış Cihan, sahaya kazanmak için çıkacaklarını söyledi.

YGS’den dolayı Salı günü oynanan maçta şampiyonluğun en büyük adaylarından Zara Belediyespor karşısında aldıkları beraberliği unutup Sanayispor maçını düşündüklerini belirten Bekir Barış Cihan, “Hedefimiz daha önce de her defasında söylediğimiz gibi şampiyonluk değildi. Bizim amacımız önce Kırşehirspor’un marka değerini yükseltmek, alt yapısını sağlamlaştırdıktan sonra şampiyonluk hedefiyle yola çıkacağız” ifadesini kullandı.
Sanayispor maçının diğer maçlara oranla daha rahat geçeceğini ve sahaya aynı ciddiyetle kazanmak için çıkacaklarını söyleyen Bekir Barış Cihan, “Üst sıralardan kopmamak için yarın Aksaray Sanayispor ile oynayacağımız maçtan mutlak suretle puan almamız gerekiyor. Yüksek tempolu bir takıma karşı mücadele edeceğiz. Rakibimiz Sanayispor sahaya mutlak süretle kazanmak için çıkacak. Çünkü yarınki rakibimizin bulduğu konum itibariyle bu maça ayrı bir önem verecekler. Bizlerden alacakları bir galibiyetle düşme potasından bir nebze olsun uzaklaşacaklar. O yüzden bu maçı hiç olmadığı kadar çok ciddiye alıyorlar. Biz ise sahaya çok rahat çıkacağız. şampiyonluk nede düşme korumuz yok” ifadesini kullandı.
Sanayispor’un çok güçlü bir ekip olduğunu, ancak her güçlü takımın zayıf bir yönünün de bulunduğunu vurgulayan genç teknik adam Bekir Barış Cihan, rakip takımın zayıf yönlerinden yararlanarak sonuca gitmeye çalışacaklarını söyledi.
Cihan, “Sanayispor’un ligdeki gücü ortada. Ligin ilk yarısı olsun, ikinci yarısı olsun sahada istemedikleri sonuçlar aldılar. Şuan da ligde düşme potasında yer alıyor. Ancak gücü ne olursa olsun her takımın mutlaka zayıf noktaları vardır. Nitekim biz de deplasmanda mücadele edeceğiz için biraz kontrollü oynayacağız. Rakip takımın zayıf yönlerini belirledik ve bu yönleri oyuncularımıza Zara maçının ardından idmanlarda tek tek anlattık. Her iki takım için zor bir maç olacak. Güçlü, dinamik, güzel bir oyun ortaya koyarak Aksaray Sanayispor deplasmanından puan veya puanlarla döneceğiz. “dedi.
(Haber-Fotoğraflar: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .