PTT 177. yaşını kutluyor

PTT 177. yaşını kutluyor

25.10.2017

KISA ADI PTT olan ve 2013 yılında Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi adını alan PTT kuruluşunun 177. yılını kutluyor. PTT’nin kuruluşunun 177. yıldönümü Kırşehir PTT Başmüdürlüğü tarafından hazırlanan program ile kutlanıyor. Sultan Abdülmecid döneminde 23 Ekim 1840’ta posta hizmetlerini yürütmek üzere kurulan Posta Nezareti ile temelleri atılan PTT, 177. kuruluş yıldönümü çerçevesinde hem hizmetlerinin […]

KISA ADI PTT olan ve 2013 yılında Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi adını alan PTT kuruluşunun 177. yılını kutluyor.
PTT’nin kuruluşunun 177. yıldönümü Kırşehir PTT Başmüdürlüğü tarafından hazırlanan program ile kutlanıyor.
Sultan Abdülmecid döneminde 23 Ekim 1840’ta posta hizmetlerini yürütmek üzere kurulan Posta Nezareti ile temelleri atılan PTT, 177. kuruluş yıldönümü çerçevesinde hem hizmetlerinin kamuoyuna tanıtılmasına, hem de çalışanlarının motivasyonunun artırılmasına yönelik etkinlikler gerçekleştirecek.
PTT, posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında Türkiye çapında yaygınlaşan hizmet ağı, iki asra yakın tecrübe ile çağdaş teknoloji ve güçlü kadrolarla ekonomik, hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet sunuyor.
Posta ve Telgraf Teşkilatının (PTT) 177. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Kırşehir PTT Başmüdürü Mehmet Kani Gümüşoğlu ve beraberindeki heyet Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.
Vali Necati Şentürk, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, 177. yılını kutlayan PTT’nin milletimize hizmet eden en köklü kuruluşlarımızdan biri olduğunu söyledi.
PTT’nin kurulduğu günden beri milletimize sorunsuz şekilde hizmet ettiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Posta ve Telgraf Teşkilatı, Kurtuluş Savaşı yıllarında Anadolu ile iletişimi, haberleşmeyi sağlayarak büyük görevler ifa etmiştir. PTT, kurulduğu günden bugüne kadar hep kendini geliştirdi, hep ilerledi. PTT’nin kuruluş yıldönümünü kutluyor, teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Teşkilatımız, daha nice yıllar bu asil millet hizmet edecektir” dedi.
Ziyaret, PTT Başmüdürü Mehmet Kani Gümüşoğlu’nun 177. kuruluş yıldönümü etkinlikleri hakkında Vali Necati Şentürk’e bilgi vermesi ve filateli ile harita kataloğu hediye etmesi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .