Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu bugün Kırşehir’de

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu bugün Kırşehir’de

13.04.2015

Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kırşehir’de de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri ilimiz Kırşehir’de bugün başlayacak. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri bugün Cacabey Meydanı’nda kutlanacak. Kutlamalara Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu katılacak ve burada güzel sohbetiyle Kırşehirlilere önemli bilgiler aktaracak. Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Kırşehir İl Müftülüğü’nün yanı sıra […]

Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kırşehir’de de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri ilimiz Kırşehir’de bugün başlayacak.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri bugün Cacabey Meydanı’nda kutlanacak. Kutlamalara Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu katılacak ve burada güzel sohbetiyle Kırşehirlilere önemli bilgiler aktaracak.

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Kırşehir İl Müftülüğü’nün yanı sıra din görevlileri ile Kur’an Kursu öğreticileri tarafından da hafta dolayısıyla çeşitli faaliyetler düzenlenecek.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1444. yıldönümü dolayısıyla kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl belirlenen ana tema bu yıl ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Sevgi, Saygı ve Merhamet; Hz. Peygamber ve Yaşama Ahlakı’ olarak belirlenirken, ilimiz Kırşehir’de gerçekleştirilecek Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bugün 09.30-10.30 saatleri arasında Valilik, Belediye, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü gibi kamu kurum ve kuruluşlar ziyaret edilecek. Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Şahin başkanlığındaki heyet öncelikle, Vali Necati Şentürk ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamlarında ziyaret edecek.

Kutlu Doğum Haftası açılış töreni ise Ahi Evran Külliyesi’nde gerçekleştirilecek. Ahi Evran Camii avlusunda Mukaddes Emanetler Resim Sergisi açılacak. Sergi açılışının ardından Ahi Sokağı’nda Kur’an Kursları Kermes açılışı gerçekleştirilecek.

Kırşehir İl Müftülüğü tarafından hazırlanan program kapsamında saat 11.00’de Eski Sanayi Sitesi’nden başlayacak ve Cacabey Meydanı’nda son bulacak Kutlu Doğum Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Ardından da Anıt Meydanı’nda Kutlu Doğum Aşı İkramı yapılacak.

Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirilen Kutlu Doğum programı ise saat 14.00’de İmam-Hatip Ortaokulu İlahi Korosu’nun sunumu ile başlayacak. Mısırlı Hafız Mahmut Tuhi’nin Kur’an-ı Kerim tilavetini İl Müftüsü Mehmet Şahin’in açış konuşması izleyecek.

Sırasıyla Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Vali Necati Şentürk birer konuşma yapacağı programda ödül töreni sonrasında Mısırlı Hafız Ahmet Naina’nın Kur’an-ı Kerim tilavetini Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu tarafından verilecek konferans izleyecek. Samimi sohbetleriyle her kesimden beğeni toplayan Hatipoğlu, Kırşehirlilere önemli dini bilgiler aktaracak.

Cacabey Meydanı’ndaki program 20.00 saatleri arasında Kur’an-ı Kerim ziyafeti ile tamamlanacak.
Havanın yağışlı olması durumunda programın Aşıkpaşa Spor Salonu’nda yapılacağı bildirilirken, Kutlu Doğum Haftası kapsamında yarın da saat 10.30-12.00 arasında Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonu’nda bayanlara yönelik program, 11.30-12.00 saatlerinde Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonu’nda 40 Hadis Ezberleme Ödül Töreni, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta ziyaret yapılacak, şehit aileleri ile gaziler de ziyaret edilecek. Aynı gün ayrıca saat 14.30-16.00 arasında Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde, 20.00-21.00 saatlerinde de Kredi ve Yurtlar Kurumu Kırşehir Kervansaray Öğrenci Yurdu’nda Prof. Dr. Ali Erbaş konferans verecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .