POMEM öğrencilerinden Arakan kampanyasına destek

POMEM öğrencilerinden Arakan kampanyasına destek

20.10.2017

Kırşehir POMEM öğrencilerinin Orta Sandıkta topladıkları 11 Bin 485 TL’yi Arakanlı Müslümanlara bağışladı…

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrencileri, Kırşehir Valiliği’nce başlatılan “Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası”na 11 bin 485 TL destek sağladılar.
POMEM Müdürü Kasım Varol ve polis adaylarını kabulünde konuşan Vali Necati Şentürk, Kırşehir POMEM öğrencilerinin Orta Sandıkta topladıkları 11 Bin 485 TL’yi Arakanlı Müslümanlara bağışladıklarını söyledi.
Öğrencilerin bu davranışının kendilerini duygulandırdığını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Türkiye büyük ve köklü bir devlet olan Türkiye, tarih boyunca dünyanın neresinde bir zulüm varsa mağdurlara ve mazlumlara her zaman yardım etmiştir. Ahiler diyarı Kırşehirliler de bu zulme sessiz kalamayarak Valiliğimizce başlattığımız bütün yardım kampanyalarına büyük destekler vermişlerdir. Kırşehir POMEM öğrencileri de harçlıklarından topladıkları paralarla “Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası’na 11 Bin TL destek vermişlerdir. Öğrencilerimizin bu davranışı örnek bir harekettir. POMEM öğrencilerimiz Ahilik felsefesine uygun olarak okulda açılan Orta Sandık’ta toplanan yardımları bugün kampanyaya bağışladılar. POMEM Müdürümüzü ve öğrencilerimizi gösterdikleri duyarlılıktan dolayı kutluyorum. Kırşehirli hemşerilerimin de Valiliğimizce başlattığımız Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası’na büyük destek verdiklerine inanıyorum” dedi.
Ziyaret, POMEM Müdürü Kasım Varol’un yardım kampanyası hesabına yatırdıkları paranın dekontunu Vali Şentürk’e teslim etmesi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .