“Pilot Üniversite” protokol imzalamaya başladı

“Pilot Üniversite” protokol imzalamaya başladı

08.08.2018

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Bölgesel Kalkınma ve İhtisaslaşma Projesi olan pilot üniversite projelerinin hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Pilot üniversite projelerinden biri olan Jeotermal Sera Projesinin yürütülmesi için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya özel sektör girişimcileri ile bir araya gelerek yatırımların başlamasına öncülük ediyor. Bu kapsamda Prof. Dr. Vatan Karakaya […]

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Bölgesel Kalkınma ve İhtisaslaşma Projesi olan pilot üniversite projelerinin hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.
Pilot üniversite projelerinden biri olan Jeotermal Sera Projesinin yürütülmesi için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya özel sektör girişimcileri ile bir araya gelerek yatırımların başlamasına öncülük ediyor. Bu kapsamda Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Alkar İnşaat İth. İhr. Ve Tic. Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Eygün arasında Jeotermal Sera Projesi protokolü imzalandı.
6 Ağustos 2018 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Senato Salonunda gerçekleşen protokol törenine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri, pilot üniversite projelerinden sorumlu öğretim elemanları ile Alkar İnşaat İth. İhr. Ve Tic. Ltd. Şti heyeti katıldı.
İmzalanacak protokol kapsamında üniversitemiz, Alkar İnşaat İth. İhr. Ve Tic. Ltd. Şti.’ne işçi ve eğitim desteği, stajyer öğrenci desteği, analiz desteği, ürün pazarlama desteği, bürokrasi desteği ile tasarım ve dizayn desteği verecek.
REKTÖR KARAKAYA: “YATIRIMCILARIMIZA BİLGİ YÖNÜMÜZLE DESTEK VERECEĞİZ”
Protokol töreninde bir konuşma yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, imzalanan protokol ile sera projesinin hayata geçeceğini ve bölgemize yatırımların artacağını söyledi.
Protokolün katkısının üniversitemiz ile yatırımcının el ele vererek bir iş yapabildiğinin göstergesi olacağını ifade eden Rektör Karakaya, bozkır olarak ifade edilen bölgeye üretim kapısı açmanın ve istihdam sağlamanın hedefleri arasında yer aldığını söyledi.
Pilot üniversite projesine başladıkları günden beri amaçlarının bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak olduğunu anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti.
“Yatırımcımız bürokratik süreçlerin bir kısmını halletti. Biz artık bu protokolle birlikte yatırımcı şirketi pilot üniversite projemizin bir parçası kabul ediyoruz. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak bizler yatırımcımıza bilgi yönüyle destek vereceğiz. Yatırımcılarımızla iş birliğimizi devam ettirecek çalışmalar yaparak ilimizde ve bölgemizde yeni iş alanlarının açılmasını sağlayacağız.”
Pilot üniversite projelerinin ülkenin yükseköğretimine yeni anlayış getirdiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Bizim de hedefimiz yeni ufuklar açarak Türkiye yükseköğretimine katkı sağlamaktır.” dedi.
Pilot üniversite projelerine destek veren yatırımcıların üniversitenin bilgi gücünü yanlarında hissedeceklerini söyleyen Rektör Karakaya, protokolün ülkemize, bölgemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni etti.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın konuşmasının ardından bir söz alan Alkar İnşaat İth. İhr. Ve Tic. Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Eygün, üniversitemizin verdiği güven ve psikolojik desteğin kendileri için önemli olduğunu söyleyerek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile protokol imzaladıkları için mutlu olduklarını ifade etti.
Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Alkar İnşaat İth. İhr. Ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Eygün arasında Jeotermal Sera Projesi Protokolü imzalandı. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .