Petrol-İş, 1 Mayıs’ı kutladı

Petrol-İş, 1 Mayıs’ı kutladı

01.05.2015

İşçiler, marşlar ve şarkılar eşliğinde halay çektiği kutlamalarda, işçi çocukları da düdük çalarak babalarına eşlik ettiler…

TÜRKİYE Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) Kırşehir Temsilciliği üyesi bir grup işçi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

Eski Ankara Caddesi’ndeki Kırşehir Petrol-İş Temsilciliği binası önünde toplanan işçiler, marşlar ve şarkılar eşliğinde halay çekti. Çeşitli sloganlar atan grup arasındaki işçi çocuklarının düdük çalarak babalarına eşlik etmesi dikkati çekti.

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) Kırşehir Temsilciliği üyesi bir grup işçi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Kutlamada, çocuklar düdük çalarak babalarının bayramına ortak oldu. (Abdullah Yıldiz - Anadolu Ajansı)

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) Kırşehir Temsilciliği üyesi bir grup işçi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Kutlamada, çocuklar düdük çalarak babalarının bayramına ortak oldu. (Abdullah Yıldiz – Anadolu Ajansı)

Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkan Yardımcısı Murat Kaya, burada yaptığı konuşmada, işçilerin birlik içerisinde sorunlarını çözebileceğini söyledi.
Bazı kesimlerin işçilerin kıdem tazminatlarına göz diktiğini ileri süren Kaya, “Bizler olmadan onların da olmayacağını bilmeleri gerekir. Sorunlarımızın çözümü birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Mücadelemize el ele birlik içerisinde devam edeceğiz. İşçiyi uşak olarak görenler, işçilerin alın terinden boğulacaklardır” dedi.
Kutlamanın ardından MHP İl Başkanı Arif Ekici ve MHP Kırşehir Milletvekili adayları Cemil Yıldırım Türk ve Mustafa Erkal, Petrol-İş Sendikası Kırşehir İl Temsilciliği’ni ziyaret etti. (Kırşehir AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .