Petlas’tan Göztepe’ye var, Kırşehir’e yok!…

Petlas’tan Göztepe’ye var, Kırşehir’e yok!…

12.10.2017

Kırşehir’de kurulu bulunan gözde kuruluşumuz Petlas, İzmir takımlarına destek verirken, Kırşehir Belediyespor’a hiçbir katkıda bulunmaması Kırşehir halkını üzüyor

KIRŞEHİR’DE kurulu bulunan ve bine yakın insana iş ve aş veren Abdülkadir Özcan Grubu’na ait Petlas Lastik Fabrikası’nın Süper Lig’de mücadele veren Göztepe’ye sponsor olması Kırşehirlileri üzdü.
Göztepe Spor Kulübü ile AKO Grubu’nun firması olan ve Türkiye’nin tek yerli lastik markası olma özelliği taşıyan Petlas’la 1 yıllık sponsorluk anlaşması imzalandı.
Kulüpte gerçekleşen imza törenine Göztepe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Mutlu, AKO Satış Direktörü Ahmet Candemir, Pazarlama İletişimi Müdürü Serdar Işık ve İzmir Bölge Müdürü Mehmet Emirsoy katıldı.
Ahmet Candemir imza töreninde yaptığı konuşmada Göztepe’ye sponsor olmaktan duyduklarını memnuniyeti getiren Candemir, “Başarı ivmesi her geçen gün yükselen, İzmir’in ve ülkemizin gururu Göztepe Spor Kulübünün resmi sponsoru olduğumuz için mutluyuz. Ülkemizin değerlerine sahip çıkmayı sorumluluğumuz sayıyoruz. Petlas olarak Göztepe Spor Kulübü’ne başarılı spor yolculuğunda eşlik edeceğimiz için gurur duyuyoruz” diye konuştu.
“Petlas gibi güçlü ve yerli bir markanın desteğini aldıklarından dolayı mutlu olduklarını belirten Doğan Mutlu, “İnanıyorum ki Petlas, Göztepe Spor Kulübü’nün gücüne güç katacak” ifadelerini kullandı.
Daha önce Kırşehirspor’dan gelen sponsorluk talebini, ulusal reklam politikası uyguladığını belirterek geri çeviren Petlas, milli takımlara ve yine İzmir takımı Pınar Karşıyaka ile sponsorluk desteği veriyordu.
Petlas’ın spor kulüplerine sponsor olması kararına saygı duyan Kırşehir Belediyespor yöneticileri ve Kırşehirspor taraftarları, neden Kırşehir Belediyespor’dan bu desteğin esirgenmesini da anlayamadıklarını ifade ettiler.
Kırşehir’de kurulu bulunan, ülke ve Kırşehir ekonomisine büyük katkılar sağlayan Petlas’ın Kırşehir Belediyespor başta olmak üzere diğer spor kulüplerine de vermesini beklediklerini ifade eden Kırşehir kamuoyu “Kırşehir için olmazsa olmaz bir kuruluş olan Petlas Lastik Fabrikası’nın özellikle bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk hedefleyen Kırşehir Belediyespor’a da sponsor olmasını ve maddi desteklerini esirgememesini istiyoruz. Geçmiş yıllarda amatör ligde mücadele eden Kırşehir Petlasspor vardı. Petlas yönetimi bu takımı şampiyon yaparak Kırşehir’e bırakmışlardı. Bu yıl da böyle bir sponsorluk desteği ile bunun yapılmasına katkı sunabilirler. Ayrıca binlerce işçi çalıştıran özel sektörün de Kırşehir’de bir spor kulübü kurmasını bekliyoruz” diye konuştular. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .