PETLAS’TAN AĞIR TİCARİ ARAÇLARA 4 YENİ LASTİK

PETLAS’TAN AĞIR TİCARİ ARAÇLARA 4 YENİ LASTİK

11.03.2015

Yeni ve modern desen tasarımıyla ağır ticari araçlarda işlevsel kullanım sunan Petlas’ın yeni ürünleri üstün yol tutuş ve uzun ömür vaat ediyor…

ŞEHRİMİZDE kurulu bulunan ve yaptığı yatırımlarla hem kaliteli, hem de çeşit sayısını arttıran Petlas Lâstik Fabrikası, treylerler için dört mevsim lastiği NZ 305, yeni yol dışı lastiği RM 905 ve karma kullanım için tasarladığı SC 700 ile RC 700 lastiklerini tüketicilerinin kullanımına sundu. Yeni ve modern desen tasarımıyla ağır ticari araçlarda işlevsel kullanım sunan Petlas’ın yeni ürünleri üstün yol tutuş ve uzun ömür vaat ediyor.

İlk lastiğini 1976 yılında üreten ve ilerleyen yıllarda kapasitesini giderek artıran Kırşehir’deki Petlas’ın üretim faaliyetleri, 2005 yılından bu yana Türk sanayiinin köklü kuruluşlarından Abdulkadir Özcan A.Ş. bünyesinde sürdürmeye devam ediyor. Değişim rüzgarını hemen hissettiren Abdulkadir Özcan A.Ş., fabrikadan yönetim politikasına, Ar-Ge çalışmalarından insan kaynaklarına her alanda markayı daha da ilerletecek adımlar atıyor.
Bu adımların devamı olarak nitelenen yeni ürünleri de piyasaya sürmeye devam ediyor. Treylerler için dört mevsim lastiği olarak tasarlanan NZ 305, yol dışı ağır ticari lastiği RM 905 ve yol ve yol dışı kullanım için (karma-on/off road) tasarlanan SC 700 ile RC 700 lastiklerini tüketicilerinin beğenisine sundu. Yeni ve modern desen tasarımıyla ağır ticari araçlarda işlevsel kullanım sunan Petlas’ın yeni ürünleri üstün yol tutuş ve uzun ömür vaat ediyor. Yeni ürünlerle ilgili açıklamalarda bulunan Petlas Satış Direktörü Ahmet Candemir yeni ürünlerle ilgili bilgiler paylaştı.
TREYLERE NZ 305, ŞANTİYEYE RM 905
Petlas’ın treyler lastiği olarak tasarlanan yeni ürünü NZ 305, M+S işaretiyle karlı ve ıslak zeminde dengeli sürüş, üstün yol tutuş ve uzun ömür sunuyor. 5 çevresel blok ile düzensiz aşınmaya karşı direnç ve yanal lameller ve kanallar ile kısa fren mesafesi sağlıyor.
Ticaretin yükünü taşıyanlar için her mevsim yüksek performansı garanti ediyor.
RM905 ise, şantiye ve lastiği zorlayan her türlü arazi şartlarında uzun ömür, hasar direnci ve en üstün çekişi sağlamak için geliştirilmiş. Yol dışında ve şantiyede her pozisyonda üstün performansla kullanılabiliyor.
KARMA KULLANIMDA ÜSTÜN PERFORMANS
Petlas, karma servis (On/Off Road) kullanımı için geliştirdiği iki yeni ürününden ön aks lastiği SC 700 ve çekiş aksı lastiği RC 700 ile asfaltta ve lastiği zorlayan şantiye şartlarında uzun ömür, hasar direnci ve yüksek yol tutuşu sunuyor. Bu lastiklerin optimize edilmiş tasarımı, su, çamur, kar tahliyesi sağlıyor ve taş sıkışmalarını minimuma indiriyor. Böylece her koşulda yüksek kilometre performansı, hasar direnci ve maksimum çekiş sağlıyor.
Petlas’ın bu yeni ürünlerini Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge departmanının emeği ve fabrikanın değerli çalışanlarının alın teriyle pazara sunduklarını belirten Petlas Satış Direktörü Ahmet Candemir sözlerine şunları ekledi: “Güvenlik, çevre bilinci ve ekonomi üçgeninde gelecek nesilleri hedefleyen teknolojik ürünler geliştirme vizyonumuzu yeni ürünlerle gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Petlas olarak ağır ticari lastik pazarında ihtiyaç olan yüksek performanslı ve dayanıklı treyler, yol dışı ve karma hizmet lastiklerini ürettik. Performans ve güvenlik odaklı bu ürünler yeni nesil ağır ticari araçların ilk tercihi olacak.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .