Petlas’ta anlaşma sevinci

Petlas’ta anlaşma sevinci

06.06.2018

Türkiye’de 3 bine yakın işçinin çalıştığı ender fabrikalardan biri olan Petlas’ta mutlu sona ulaşıldı. Toplu-İş Sözleşme görüşmelerinde varılan anlaşmaya göre sendikalı 2 bin 100 işçinin maaşlarına 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yüzde 18’lık zam verilecek. Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer’in gazetemize verdiği bilgiye göre, 1 Ocak 2018’de başlayan toplu-iş sözleşme görüşmeleri 5 Haziran […]

Türkiye’de 3 bine yakın işçinin çalıştığı ender fabrikalardan biri olan Petlas’ta mutlu sona ulaşıldı. Toplu-İş Sözleşme görüşmelerinde varılan anlaşmaya göre sendikalı 2 bin 100 işçinin maaşlarına 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yüzde 18’lık zam verilecek.
Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer’in gazetemize verdiği bilgiye göre, 1 Ocak 2018’de başlayan toplu-iş sözleşme görüşmeleri 5 Haziran 2018 tarihinde yapılan son görüşmede anlaşma ile sonuçlandı. Anlaşma ile işçilerin aylık ortalama maaşları 2500 liradan 3000 liraya yükseldi.
Petlas ve Petrol İş sendikasının yönetici ve temsilcilerinin katıldığı son oturumda işçilerin 1. yıl ücretlerine yüzde 18, ikinci yıl ücretlerine enflasyon oranında zam yapılacak sosyal yardımlara ise yüzde elliye varan artışlar sağlandı.
Recep Sefer, iki yıl geçerli olacak sözleşme görüşmelerinin mutlu bir şekilde sona ermesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:
“Türkiye’nin ve Kırşehir’in en önemli kuruluşlarından olan Petlas Lastik Fabrikası’nda işveren ve sendika her türlü fedakârlığı yaparak görüşmeleri mutlu bir şekilde sonlanmıştır. 1 Ocak 2018’da başlayan toplu sözleşme görüşmelerimizin 5 Haziran 2018 tarihinde yapılan son toplantıda mutlu bir şekilde tamamlanmıştır. Petlas işçisine 2018’dan geçerli olmak üzere birinci yıl için yüzde 18, ikinci yıl için enflasyon oranından zam verilecek. Ayrıca sosyal yardımlara da yüzde 50’lik zam verilecek. Yine her işçiye yılda dört kez bir maaş tutarında ikramiye verilecek. 2 bin 100 sendikalı işçiye 1 Ocak 2108’dan bu yana geçerli olacak zam farkları da ödenecek. Bu rakam da Kırşehir ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. İki yıllık yapılan anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu vesile ile işçilerimiz arasında büyük sevinçle karşılanan görüşmeler nedeniyle Petrol İş-Kırıkkale Şubesi Başkanı olarak Genel Merkezimizin değerli yöneticilerine ve Petlas’ın değerli işverenlerine teşekkür ediyorum.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .