Petlas’ın Organize Sanayi Bölgesi içine alınması çalışmaları sürüyor

Petlas’ın Organize Sanayi Bölgesi içine alınması çalışmaları sürüyor

12.04.2018

Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan, PETLAS Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Özcan, önceki gün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım’ı ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk ile bir araya gelerek yaklaşık bir saat süren bir […]

Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan, PETLAS Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Özcan, önceki gün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım’ı ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk ile bir araya gelerek yaklaşık bir saat süren bir toplantı gerçekleştirdiler.
Yapılan toplantıda Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi ve PETLAS’ın Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi alanına dahil edilmesi ile Kırşehir’in sanayileşme sureci ile ilgili bir çok konu üzerinde istişarelerde bulundular. Toplantıda görüşülen önemli konuların netleşmesi sonrasında gerekli bilgilerin kamuoyu ile detaylarıyla birlikte paylaşılacağı açıklandı.
Kırşehir Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya, yaptıkları açıklamada, “Müsteşarımıza, genel müdürümüze ve bakanlık yetkili personeline ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz” dediler.
Kırşehir’de yaptığı yatırımlarla 3 bine yakın insana iş ve aş veren Petlas Lastik Fabrikası’nın Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’ne dahil edilmesi için girişimlerini sürdüren Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya, Türkiye’nin ilk 100 içerisinde yer alan PETLAS Lastik Fabrikası’nın üretimi arttırması ve yeni yatırımlar yapması için böyle bir kararın önemli olduğuna dikkat çektiler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .