PETLAS YÜKSEK TEKNOLOJİSİYLE ÜRETİCİNİN YANINDA

PETLAS YÜKSEK TEKNOLOJİSİYLE ÜRETİCİNİN YANINDA

19.03.2015

ŞEHRİMİZ Gölhisar Mahallesi’nde kurulu bulunan ve yaptığı yatırımlarla her zaman üreticinin yanında olan Petlas, zirai ürün grubu kategorisinde de en çok tercih edilen marka olmayı sürdürüyor. Petlas zirai ürün grubunda, çekiş gücü yüksek traktörler için tasarlanmış dar profilli TA 120 derin dişli genel amaçlı radyal ilaçlama lastiğiyle Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyor. […]

ŞEHRİMİZ Gölhisar Mahallesi’nde kurulu bulunan ve yaptığı yatırımlarla her zaman üreticinin yanında olan Petlas, zirai ürün grubu kategorisinde de en çok tercih edilen marka olmayı sürdürüyor. Petlas zirai ürün grubunda, çekiş gücü yüksek traktörler için tasarlanmış dar profilli TA 120 derin dişli genel amaçlı radyal ilaçlama lastiğiyle Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek yerli lastik fabrikası olarak, çıtayı hep daha yukarı taşıyan Petlas, zirai ürün grubu kategorisinde de en çok tercih edilen markalar arasında yerini alıyor. Tarımın geliştirilmesine yönelik büyük projelerde üzerine düşeni yapan Petlas, tarım makinesi ve traktör üreticilerinin de orijinal ekipman olarak tercih ettiği marka olmayı sürdürüyor.
Petlas zirai ürün grubunda; çekiş gücü yüksek traktörler için tasarlanmış dar profilli TA 120 derin dişli genel amaçlı radyal ilaçlama lastiğiyle Türkiye’de ilk ve tek olmanın gururunu yaşıyor. Bu modeller güçlü karkas yapısı ve darbeye karşı dayanıklı özel dar profilli tasarımıyla ürüne zarar vermeyen, ağır yük altında bile sağladığı yüksek performansıyla fark yaratıyor. Bu lastiğe uyumlu ebatlarda çelik jantlar da Akojant tarafından üretilerek tüketiciye sunuluyor.
HASSAS TARIM TEKNOLOJİLERİ VE PETLAS
Teknolojinin gelişmesi, her sektörde olduğu gibi tarımda da farklı yenilikleri beraberinde getiriyor. Geliştirilen yeni sistemler tarım makinelerinde büyük kolaylıklar sağlıyor. “Hassas Tarım” teknolojisine geçilen son yıllarda artık çiftçiler için işler kolaylaşıyor.
“Hassas Tarım” temel olarak, üretkenliği arttırmak için, yeni yüksek verimli çeşitlerin geliştirilmesi ve tarımsal girdilerin daha az ama daha etkin uygulanması üzerine odaklanıyor.
Bu kapsamda “Hassas Tarım” olarak adlandırılan çevre dostu, sürdürülebilir ve ekonomik tarımsal üretim teknolojileri geliştiriliyor. Amaca göre özelleştirilmiş, toprağa en az zarar verecek ve verimi artıracak biçimde değiştirilmiş makinelerle üretimin en üst seviyeye çıkarılması hedefleniyor. “Hassas Tarım”da tarımsal makine ve traktörlerin toprakla temas noktası olan lastikler baş ve en önemli rolü üstleniyor.
Petlas, bu kapsamda yeni teknolojilere uyumlu, toprağa minimum temasla en az zararı verecek şekilde tasarlanmış ürünleri, yerli AR-GE teknolojisiyle her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. “Hassas Tarım” uygulamalarında, traktörlerin ve tarım aletlerinin güncel ve teknolojilerin birbiriyle uyumlu olması büyük önem taşıyor. Toprak koruması ve işleme teknolojileri konusunda bakanlığın çalışmaları ve desteklediği projeler ile çiftçiler bilinçlendirilerek uygun tarımsal ekipman ve techizat kullanımı, eski teknolojilerin dönüştürülmesi hakkında bilgilendirme faaliyetleri yapılıyor. Bu kapsamda çalışmalara destek veren Petlas, radyal ve implement lastiklerin avantajları ile kullanım alanına özel lastik ve ekipman seçiminde teknik bilgi ve satış sonrası desteği ile çiftçileri aydınlatıyor. “Hassas Tarım”la ilgili bu çalışmaların asıl amacı, kullanılan tarım alanlarının daha etkin ve doğru bir şekilde kullanımına yardımcı olarak verimi arttırmak ve bu sayede tarım sektörünün üstü açık fabrikalara dönüşmesini sağlamak olarak bildiriliyor. Bu kapsamda yapılan uygulamalar, tarımsal mekanizasyon, yeşil devrim, sürdürülebilir tarım ve “Hassas Tarım”da doğru lastik seçimi olarak detaylandırılıyor.
Toprağı işlerken seçilen teknolojiler “Hassas Tarım”ın ana unsurunu oluşturuyor. Örneğin ilaçlamada daha geniş bir alana tek seferde yapılacak ilaçlama için daha büyük ve ağır makineler kullanılması öneriliyor. Bu ekipmana uygun ebat ve çapta lastik/ jant kullanımı ile tasarruf sağlanırken, toprağa en az seviyede zarar vererek sürdürülebilir uygulamaya dönüşmüş oluyor. Bunun dışında çok büyük arazilerde tohum ve hasat toplama çalışmalarına özel geliştirilmiş römork lastikleriyle, hem dingil başına çok daha büyük taşıma kapasiteleri sağlanıyor hem de toprağa ve ürüne daha az zarar veriliyor. Lastiklerde sağlanan büyük taşıma kapasiteleri, yakıttan ve zamandan tasarrufa imkan tanıyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .