PERFORMANS’LA BAŞARI ELİNİZDE

PERFORMANS’LA BAŞARI ELİNİZDE

28.04.2015

13 yılda 400’den fazla öğrencinin fakülte eğitimi almasını sağlayan Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu’nda antrenmanlar devam ediyor…

KIRŞEHİR’DE 13 yıldır öğrencileri eğitim hayatına hazırlayan ve yeteneklerin keşfedilmesinin yanı sıra
geliştirilmesini sağlayan Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı kurslarını başlattı.
13 yıldır Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Askeriye, Polis Meslek Eğitim Merkezi ve spor liselerine öğrenci hazırlayan Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu, antrenmanları devam ediyor.
Haftanın 6 günü atletizm, kuvvet, koordinasyon ve diğer branşlarda çalışmalarına devam eden Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu’nda özel yetenek sınavlarından performans beden eğitimi de önemli işler yapıyor.
Kırşehir gençlerinin beden eğitimi öğretmeni, antrenör, polis, astsubay ve subay olarak ülkemize hizmet eden bireyler kazandırarak çok önemli işler yapan Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu, Kırşehir’in çocuklarının çeşitli illerde beden eğitimi öğretmeni, antrenör, polis ve askeriyede görev yapabilmelerini sağlamanın gururunu yaşıyor, yaşatıyor.
Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu’nun eğitimleriyle ülkemizin dört bir yanında Kırşehirli gençlerin devlet hizmetinde yer almalarının sağlanmasının ilimiz Kırşehir açısından önemli bir kazanım olduğu değerlendirilirken, Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu yetkilileri tarafından yapılan açıklamada da, “4-5 ay zorlu bir süreç bizleri bekliyor. Umarım güzel bir çalışma dönemi geçirir, başarılı oluruz. Kazandırdığımız öğrencilerimizin kendini geliştirerek Milli Takım’da görev almaları ve başarılı olmaları bizleri gururlandırıyor” denildi.

DSC_0058 copy
KIRŞEHİR’İN KAZANIMI PERFORMANS BESYO
Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu yetkilileri yaptıkları açıklamada, şu ifadeleri kullandı.
“13 yılda 400’den fazla öğrenciyi 4 yıllık bölümleri olan Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği, Antrenörlük, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon Bölümleri ve Spor Liseleri, PMYO, Astsubay MYO ve Harp Akademilerine kazandırmanın onurunu gururu yaşamaktayız.
“YGS’den alacağınız herhangi bir puan türü fark etmezsizin 140 ve üzeri puan alarak bizimle sürecek 6 aylık antrenman programlarına sizlerin katılımıyla her yıl olduğu gibi tecrübe ve deneyimlerimizle branşa özgü birebir antrenmanlarla, testler yaparak öğrencilerimizin gireceği üniversitelerin belirlenmesi adına başarılı olmak için yapılması gereken her şeyi yapmaktan kaçınmayan bir ekip ruhuyla çalışmaktayız.
“13 yıldır Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, Askeriye, Polis Meslek Eğitim Merkezi, Spor Liselerine öğrenci hazırlayan Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu, antrenmanları devam ediyor. Haftanın 6 günü atletizm, kuvvet, koordinasyon, branş çalışmalarımız devam ediyor. Özel yetenek sınavlarında performans beden eğitimi önemli işler yapıyor. Kırşehir’in evlatlarını beden eğitimi öğretmeni, antrenör, polis, astsubay ve subay olarak hizmete kazandırmak çok önemli. 4-5 ay zorlu bir süreç bizleri bekliyor, umarız güzel bir çalışma dönemi geçirir, başarılı oluruz.
“Kazandırdığımız öğrencilerimizin kendini geliştirerek Milli Takım’da görev almaları ve başarılı olmaları bizleri gururlandırıyor. Askeriye’de, Milli Eğitim’de, Emniyet Müdürlüğü’nde, Spor Genel Müdürlüğü’nde görev yapan öğrencilerimize meslek hayatlarında başarılar diliyoruz.
“Antrenmanlarımızın daha verimli olmasını sağlayan, bizlere maddi-manevi desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’e de teşekkür ediyoruz.”
(Haber-Fotoğraflar: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .