Pazarspor maçı izlenimlerim…

Pazarspor maçı izlenimlerim…

04.12.2018

16’ncı dakikaya kadar gözle görülür bir şey yok iki takım adına… Pazar takımı bize göre daha iyi pas yapıp, topa sahip olma avantajını elinde tuttu. Bu ta ki skorun 1-1 olmasına kadar sürdü. Rakip 45. Dakikada 10 kişi kalmasına karşın yine de bizden iyi top yaptı. Skoru 1-1’e getirdik rakibin cömertçe bir ikramıyla… Hiç pozisyon […]

16’ncı dakikaya kadar gözle görülür bir şey yok iki takım adına…
Pazar takımı bize göre daha iyi pas yapıp, topa sahip olma avantajını elinde tuttu. Bu ta ki skorun 1-1 olmasına kadar sürdü.
Rakip 45. Dakikada 10 kişi kalmasına karşın yine de bizden iyi top yaptı. Skoru 1-1’e getirdik rakibin cömertçe bir ikramıyla…
Hiç pozisyon yokken rakip defans bize golü hediye etti. Hemen akabinde bir pozisyon var ki akıllara durgunluk verir, o gol nasıl atılmaz şaşırdım. Tabi bizim adımıza sevindirici oldu. 1-2 geriye düşmemiz içten bile değildi. İşimiz zora girecekti.
Yediğimiz gol ne kadar muhteşemse, bizim ikinci golümüz de o kadar muhteşemdi. Rakibin sayılmayan gole net bir ofsayt idi.
Bir pozisyonda hakem aleyhimize penaltı çalsa hiç sırıtmazdı. Bizim de buna benzer iki pozisyonumuz vardı.
Rakip anlaşılmaz bir şekilde ilgisiz bir pozisyonda 10 kişi kaldı. Bizim için çok büyük bir şans oldu. Yoksa işimiz zordu.
Kale, ofsayt, faul atışlarında Ogün, Uğur Ayhan, Mert Narin forveti dörtlüyor. Defans geride kalınca orta saha boş kalıyor, sıkıntı oluyor. Uzun top atıyoruz bu durumlarda. Defansı biraz daha ileri çıkarsak, bloklar arası boşluk bu kadar olmaz. Pas yapamama zaafımız yine tavan yaptı. Bu kez de üzerimizde baskı yokken de çok hata yaptık. Arada sırada bir iyi pas yapıyoruz, bunu da pası alan ayağında eziyor.
Kalecimizin uzaktan takip etme zaafı devam ediyor.
Şu hakem atışlarındaki centilmenlik işine aklım ermiyor. Neden topu hakem atışında topa sahip olan takım oyuncusuna vermiyoruz? Bunu bu uygulama başladığından beri yanlış buluyorum. Art niyetli futbolcular olamaz mı? Buyurun biz maçtaki pozisyon. Hakem atışında topu Pazarspor’lu futbolcu ısrarla kendine istedi. Sanırsınız ki topu bize bırakıp centilmenlik yapacak! Evcilik oyunu gibi! Adam ne yaptı? Hakem atışından aldığı topu kalemize vurdu ve az daha ikinci golü yiyorduk centilmence!! Bence bu pozisyonu hakem seminerlerinde izlettirilmeli ve uygulamanın ne kadar yanlışlığı kabul edilmeli ve bu hatadan dönülmeli.
***
Maçtan önemli anlar…
Dakika 16. Aleyhimize verilen serbest vuruş. Rakiplerin olun içinde bize hep şut attığı yerler. Eyvan dedim ve golü yedik. Hakkını teslim edelim, mükemmel bir gol oldu.
Dakika 25. Güzel bir yerden serbest vuruş kullandık, defans uzaklaştırdı.
Dakika 37. Hakem aleyhimize penaltı çalsa neden çaldın denmez. Şanslıyız çalmadı.
Dakika 40. Arkadan yapılan faul. Rakibin topla oynama niyeti yok. Faul yapan sporcu sarı kart görmeli. Faul var, sarı kart yok!
Dakika 45. Rakibin aptalca gördüğü kırmızı kart ekmeğimize yağ sürdü. Uzatmada Uğur Ayhan sarı kart gördü.
Dakika 50. Basit pas hatasından sonra tehlikeyi savuşturduk.
Dakika 55. Hakem atışından önce top bizdeydi. Rakip oyunca ısrarla kendine istedi, kalemize vurdu. Neredeyse gol oluyordu! Terbiyesiz!
Dakika 57. Korner atışından iyi bir pozisyon bulduk, değerlendiremedik.
Dakika 64. Rakibin ikramı ile 1-1’i yakaladık.
Dakika 75. Süper bir gol bu kez bizden. Tebrikler Turgay An. 10 numara bir gol.
Dakika 85. Taha Batuhan rahatsızlandı, Allahtan ciddi bir şey çıkmadı anlaşılan. Çünkü ayağa kalktı, oyuna girmek istedi. Zorunlu değişiklik yapılmıştı. Önce sporcu sağlığı…
7 dakikalık uzatma sonucunda maç bizim. Skor 2-1. Rakiplerimiz yine puan kaybetti. Bu da çok iyi haber şampiyonluk yolunda.
***
Bir çift lafta protokol tribününe…
Bu nasıl iştir? Herkes ayakta!
Maçı izlemekte zorlanıyoruz. Sanırım buradan sorumlu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü…
Genç Müdürüm Emre Aslan bu konuya el atarsa sevinirim.
Sahanın zemini de çok bozulmuş. Antrenmanlar, maçlar kolay değil tabi çimler açısından. Gerçi bizim oynadığımız yılları, toprak zemini düşününce bu zemin kadife gibi.
***
TFF 3. Lig’te Kırşehir Belediyespor şampiyonluğa doğru gidiyorsun. Yolun açık olsun.
***
Fenerbahçe-Kasımpaşa maçındaki penaltının tekrarı gerekiyor. Fenerbahçe lehine endirekt vuruş verilmesi kural ihlalidir. Penaltı atının tekrarı gerekir. Hakemin “ben görmedim” demesi kendisini kurtarmaz. Bu maçın tekrarı gerekir.
Ulusal basındaki ünlü yorumcular, ceza sahası ihlallerini sadece ceza sahasına girenler olarak değerlendiriyorlar. Oysa yayın içindeki futbolcular da kuralı ihlal etmişlerdir. Yani ihlali Fenerbahçe’den 4, Kasımpaşa’dan 3 futbolcu işlemişlerdir. Ünlü yorumcuların dediği gibi Fenerbahçe’den 2, Kasım’dan 1 futbolcu değil. Ünlü yorumculara selâmlar!..
Mustafa Çulcu hocam doğru söyledi, doğru yorumlarla spor kamuoyunu aydınlattı. Yapılacak bir itiraz halinde maçın tekrarı gerekir.



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .