PAZAR ESNAFI UYARDI

PAZAR ESNAFI UYARDI

18.07.2017

Etikete aldanarak aşı karpuz almak yerine ederiyle karpuz alarak zehirlenmeyin…

AŞIRI sıcaklar nedeniyle ürünleri yanan üretici perişan olurken, Kırşehir pazarcı esnafı, yanan karpuzları satan marketlerin etiketine aldanmayın uyarısında bulunuyor.
Kırşehir’de kabak aşısı olmayan gerçek karpuzun 1-1,5 TL arasında satıldığını belirten Pazar esnafı, marketlerin etiketlerine aldanarak, kötü karpuz almamaları konusunda Kırşehir halkını uyarıyor.
Kırşehir Pazar esnafı, karpuzda yapılan sahtekarlıklara dikkat çekerek, “Sıcaklık şuanda bildiğiniz gibi Kırşehir’de geçen hafta dolayısıyla 40-45 dereceydi su Adana’da 50-60 dereceyi buldu. Çoğu karpuzlar yandı zaten tarlada kaldı. Haberlerde gösteriyorlar 10-20 kuruş diye karpuzun yerinde. 10-20 kuruşluk karpuz tabiriyle cacık karpuzdur ve kimse vermiyor. Buradan da o çiftçilere sesleniyorum. 10 kuruşa, 20 kuruşa karpuz yerinde varsa biz tarla tarla alalım. Buraya da getirelim 50 kuruşa etiket takalım vatandaşımız yesin. Marketler satıyor 40-50 kuruşa o karpuzları. Biz sergide satamayız, çünkü onlar aşı karpuzları. Karpuz sergilerimizde 1 ile 1,5 lira arasında orijinal karpuz kabak aşısı değil. Kabak aşısı karpuz ucuz diyorlar. Yerinde 10-20 kuruş, ancak güneş yaktı. İçini yemeye başladı o karpuzlar yerinde ucuz ve marketler de getiriyor rekabet var satacağız diye millete kötü karpuzları satıyorlar. Karpuz alırken dikkat edilmesi gereken kulpu yeşil olacak. Kulpu kuru olan karpuz bayat karpuzdur. Sergimize hemen hemen 2 güne bir karpuz geliyor. Taze taze vatandaşlarımıza satıyoruz. Karpuzda önce tiz sesi gelecek, beyaz olan yeri sarıya çalacak hafiften. Bıçağı vuracağız karpuza ve kendi yarılacak. Ama öbür kabak aşısına bıçağı vuruyorsunuz bıçak kesmiyor. Kabak aşısı karpuzu da getiriyorlar, vatandaşı kandırıyorlar. Milleti zehirliyorlar. Biz sadece bundan ekmek yiyoruz ve helal ekmek yemek istiyoruz” açıklamasında bulunuyorlar.
(HABER: NECLA BAĞCI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .