“Partimizin ilke ve prensiplerine uygun adaylarla seçimlere gireceğiz”

“Partimizin ilke ve prensiplerine uygun adaylarla seçimlere gireceğiz”

30.10.2018

AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan: “Partimizin ilke ve prensiplerine uygun adaylarla seçimlere gireceğiz” AK Parti, gelecek yıl mart ayında yapılacak yerel seçim için belediye başkan adaylarının başvurularının tarihlerini önümüzdeki günlerde belirlemeye hazırlanırken, Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, “partimizin ilke ve prensiplerine uygun adaylarla seçimlere gireceğiz” dedi. AK Parti’de devam eden aday belirleme süreci kapsamında, […]


AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan:
“Partimizin ilke ve prensiplerine uygun adaylarla seçimlere gireceğiz”

AK Parti, gelecek yıl mart ayında yapılacak yerel seçim için belediye başkan adaylarının başvurularının tarihlerini önümüzdeki günlerde belirlemeye hazırlanırken, Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, “partimizin ilke ve prensiplerine uygun adaylarla seçimlere gireceğiz” dedi.
AK Parti’de devam eden aday belirleme süreci kapsamında, vatandaşların, teşkilatın ve sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınıyor, mevcut belediye başkanlarının performansları değerlendiriliyor.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere iddialı gireceklerini ve aday tercihinde ince eleyip sık dokuyarak kazanmak için her türlü çalışmayı yapacaklarını ifade etti.
Genel seçimlerde olduğu gibi yerelde de Kırşehir’de birinci parti çıkacaklarına inandığını ifade eden başkan Muzaffer Aslan, “Kırşehir merkez başta olmak üzere ilçe ve beldelerimizde aday adaylığı için çok sayıda hemşehrimizin partimize başvuruda bulunmaya hazırlandıklarını biliyoruz. Biz partimizin ilke ve prensiplerine uygun, kazanabileceğimiz adaylarla yola çıkacağız. Tabi Genel merkezimizden parti yöneticilerimiz de sık sık ilimize gelerek gerekli istişareleri yapıyorlar. Yürütülen çalışmalar çerçevesinde önce şehirlerin sorunları belirlenerek, kentin fotoğrafı çekiliyor, seçmenlerle istişareler yapıyor. Yani partimiz tüm Türkiye’de kazanabileceği isimlerle seçimlere katılacak. Kırşehir merkez başta olmak üzere ilçe ve beldelerimizde de hangi adayla kazanacağımıza bakıp, adaylarımızı belirleyeceğiz” diye konuştu.
AK Parti, gelecek yıl mart ayında yapılacak yerel seçim için belediye başkan adaylarının başvuru tarihini en kısa sürede açıklayacak. Aday adaylarının başvuruları alındıktan sonra temayül yoklaması yapılacak. Yürütülen çalışmalar çerçevesinde önce şehirlerin sorunları belirlenerek, kentin fotoğrafı çekiliyor. Aralarında eski belediye başkanlarının da olduğu 12 kişilik ekipte yer alanlar, kendi bölgelerinde tebdilikıyafet şehirleri gezerek, sokakların nabzını tutuyor.
Çıkan sonuçların ve yapılan anketlerden elde edilen verilerin, AK Parti içinde oluşturulacak komisyona teslim edilmesi planlanıyor. Komisyonun değerlendirmesi sonucunda öne çıkan adayların isimleri, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.
PARTİ DIŞINDAN İSİMLERE DE TEKLİF GÖTÜRÜLECEK
Şimdiye kadar “hizmet belediyeciliği” anlayışını takip eden AK Parti tarafından, Erdoğan’ın talimatıyla Mart 2019 seçimleri için “gönül belediyeciliği” seferberliği başlatıldı.
“Gönül belediyeciliği” anlayışı kapsamında belirlenen kriterlere göre, belediye başkan adaylarının vatandaşta karşılığı olacak, adaylar para, insan, mekan, algı yönetimini bilecek, AK Parti’nin oy oranını artıracak potansiyele sahip olacak.
Yapılan çalışmalarda öne çıkan isimlerde, istenen kriterlerin bulunmaması durumunda, AK Parti dışından kişilere de teklif götürülecek. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .