PARTİLER ADAY MESAİSİNDE…

PARTİLER ADAY MESAİSİNDE…

19.11.2018

AK Parti’de mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yeniden aday olması hemen hemen netleşirken, CHP’nin adayının Selâhattin Ekicioğlu’nun olması bekleniyor… PARTİLER ADAY MESAİSİNDE… 31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimleri öncesi siyasi partilerin adaylarını belirlemek üzere yoğun bir çalışma içinde oldukları gözlemleniyor. Kırşehir’de AK Partili Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin üçüncü kez aday olacağı hemen hemen […]

AK Parti’de mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yeniden aday olması hemen hemen netleşirken, CHP’nin adayının Selâhattin Ekicioğlu’nun olması bekleniyor…

PARTİLER ADAY MESAİSİNDE…

31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimleri öncesi siyasi partilerin adaylarını belirlemek üzere yoğun bir çalışma içinde oldukları gözlemleniyor.
Kırşehir’de AK Partili Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin üçüncü kez aday olacağı hemen hemen belli oldu gibi. Hafta sonunda AK Parti’de yapılan temayül yoklamasının merkezde yapılmaması da Yaşar Bahçeci’nin yeniden aday gösterileceğinin işareti olarak yorumlandı.
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde, Kırşehir’de ilçe ve beldelerinde Belediye Başkan Aday adayı olanlar arasında yapılacak temayül yoklamasının merkez ilçe dışında tüm ilçe ve beldelerde 18 Kasım Pazar günü gerçekleştirildi. Kırşehir Merkez ilçede Belediye Başkanlığı için temayül yoklamasının yapılmama kararının alınmasının iki dönemdir Kırşehir belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Yaşar Bahçeci’nin üçüncü kez aday olacağının göstergesi olarak değerlendirildi.
Kırşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı başvurusunda bulunanların temayül yoklaması yapılmama kararı alınmasıyla adeta büyük hayal kırıklığı yaşamalarına neden oldu. AK Parti Genel Merkezi’nin Kırşehir Belediye Başkanlığı için temayül yapılmayacağı kararını alması mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin, Kırşehir’e yaptığı yatırım ve hizmetlerle Türkiye’de başarılı belediye başkanı olarak örnek gösterildiği ve bu nedenle üçüncü kez yeniden aday yapılmasının da doğru bir karar olacağı yorumlarına neden oldu.
AK Parti’ye yakın çevreler Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin 10 yıllık görev süresi içinde önemli yatırım ve hizmetleri hayata geçirdiğini, son olarak toplu taşım araçlarını da hizmete sunması ile Kırşehir’e önemli bir vizyon kazandırdığı, AK Parti Genel Merkezi’nin de Türkiye’de en başarılı belediye başkanları arasında gösterilen Yaşar Bahçeci’yi bu nedenle üçüncü kez aday gösterme kararı aldığını ifade ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en kısa sürede mevcut belediye başkanları arasında aday
göstermeyi düşündüğü isimlerle birlikte Yaşar Bahçeci’yi de yeniden Kırşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklaması bekleniyor.
31 Mart yerel seçimlere Kırşehir’de iddialı hazırlanan CHP’de Belediye Başkanlığı için en kuvvetli isim eski Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu olarak görülüyor. CHP’de Ekicioğlu’nun adaylığının netleştiği ve önümüzdeki günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacağı bildiriliyor.
MHP ve İYİ Parti’nin de aday adaylarını belirlemek için başvurularını almaya devam ettiği ve bu adaylar adasında birer ismi de yakında açıklayabileceği bildiriliyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .