PARK-BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK

PARK-BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK

15.05.2015

Kırşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, Topluma Hizmet uygulamaları dersi kapsamında Ahi Evran Üniversitesi Fen Bilgisi öğretmenliği öğrencileri ve Aşıkpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri ile Belediye Ceviz Ormanı’na ağaç dikti. Topluma hizmet dersi kapsamında öğrenciler, Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından temin edilen 30 adet ağacı Ceviz Ormanı’na dikti. Daha yeşil bir Kırşehir için öğrencilerin ağaç dikimi yapmasına destek […]

DSC_2928 copy

Kırşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, Topluma Hizmet uygulamaları dersi kapsamında Ahi Evran Üniversitesi Fen Bilgisi öğretmenliği öğrencileri ve Aşıkpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri ile Belediye Ceviz Ormanı’na ağaç dikti.
Topluma hizmet dersi kapsamında öğrenciler, Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından temin edilen 30 adet ağacı Ceviz Ormanı’na dikti.
Daha yeşil bir Kırşehir için öğrencilerin ağaç dikimi yapmasına destek olduklarını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Hem üniversite, hem de ortaokul öğrencilerimiz aynı projede yer alarak yeşilin, ağacın, doğanın önemini öğreniyor. Yeşilin ve ağaçların tanınması, doğanın öneminin anlaşılması açısından bu proje çok önemli. İçinde yaşadığımız doğa bizim için çok önemli. Biz doğaya iyi davrandığımız müddetçe sağlıklı ve mutlu yaşarız.
İnsanların ve bütün canlıların yaşamında ağaçların, ormanların önemi büyüktür. Aldığımız nefesin, kullandığımız eşyaların, ürünlerin birçoğu ağaçlardan elde edilmektedir. Bu yararlarının yanında ağaçlar bulundukları yerleri güzelleştirir. Güzelleştirmenin yanı sıra büyük bir zenginlik kaynağıdır. Bulundukları yerlerin görünümünü değiştirip, yeşil görüntüsü ile çevreye de ferahlık verir. Bu projede görev alan bütün öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Biz de belediye olarak ağaçlandırma çalışmalarına destek olmaktan ve bu tarz projelerde yer almaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .