PAÇAVRA!..

PAÇAVRA!..

09.03.2017

16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi siyasiler il il dolaşarak neden “Evet”, neden “hayır” dememiz gerektiğini halka anlatıyor. Bu çerçevede geçtiğimiz Cumartesi günü Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir’e gelerek Cacabey Meydanı’nda Kırşehirlilere hitap etti. Çarşamba günü de CHP Milletvekili Muharrem İnce Kırşehir’e geldi ve aynı meydanda Kırşehirlilerle buluştu. Önümüzdeki günlerde Kırşehir’e hangi siyasetçiler gelecek bilmem ama Kırşehirlilerin […]

16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi siyasiler il il dolaşarak neden “Evet”, neden “hayır” dememiz gerektiğini halka anlatıyor.
Bu çerçevede geçtiğimiz Cumartesi günü Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir’e gelerek Cacabey Meydanı’nda Kırşehirlilere hitap etti. Çarşamba günü de CHP Milletvekili Muharrem İnce Kırşehir’e geldi ve aynı meydanda Kırşehirlilerle buluştu.
Önümüzdeki günlerde Kırşehir’e hangi siyasetçiler gelecek bilmem ama Kırşehirlilerin henüz referandumda hangi yönde oy kullanacakları belirsizliğini koruyor gibi geliyor bana.
Neyse 16 Nisan’a şunun şurasında 36 gün kaldı. O zamana kadar halkımız kararını verecek.
Her siyasetçinin açıklaması her gün gündemde. Halkımız da bu gündemi yakından takip ediyor.
İşte geçtiğimiz günlerde sözde Federe Kürdistan Bölge Başkanı Barzani’nin ziyareti ve gönderdeki paçavraya MHP lideri Devlet Bahçeli’nin çok büyük tepkisi damga vurdu…
Başlangıçta tipik milliyetçi bir hareketmiş gibi algılansa da devletin en zirvesinde o paçavraya verilen tepki bence çok doğru idi…
Genel olarak Cumhurbaşkanı’nın “El Bab’dan sonra sıra Minbiç ve Rakka’da” dediği ve Şengal’i de hedef gösterdiği bir dönemde ve hemen akabinde başkanlık sistemi oylamasının yapılacağı bir dönemde Barzani’nin ülkemize gelmesi manidardır.
Acaba Barzani’nin Almanya Başbakanı ve Avrupalı ağa babalarından aldığı direktifleri Cumhurbaşkanımıza mı iletmeye geldi…?
Ülkemizin bekası için Minbiç’e de, Rakkaya da,Şengal’e de, hatta Irak’ın her yerine de gireriz, girmeliyiz de. Madem tehlike oradan geliyor bu tehlikenin kapanması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır.
Unutulmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti Türk vatandaşlarının olduğu gibi Kürt kardeşlerimizin de hakkını sonuna kadar savunacak ve onları koruyacak güce ve kararlığa sahiptir. O bayrak oraya asılmamalı idi umarım bir kez daha aynı hataya düşünülmez.
ALMANYA NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?
Almanya geçtiğimiz günlerde ülkemiz bakanlarını gereksiz bahaneler ile konuşturmadı. “Almanların amacı nedir?” diye sormuyoruz, Çünkü onların ne halt olduğunu dünyada bilmeyen kalmadı, PKK sevicisi, terörist yandaşı, Türk düşmanı…
Bu Almanlara en sert tepkiyi yine sayın Bahçeli verdi. Keşke gerek ekonomik ve gerekse de sosyal anlamda gücümüz daha fazla olsa da daha farklı tepkiler verebilseydik. Ama umuyor ve diliyorum ki yakında bu söylediklerimiz de olacak. Yeter ki bu birlikteliğimizi korumaya devam edelim.
Bu anlamda ana muhalefet partisi genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu da Almanya’ya gösterdiği tepkiden dolayı tebrik etmek lazım. Ülke meselesinde tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi birlikte hareket etmeliyiz. Siyaset ebetteki yapılacak farklı düşünceler, farklı görüşler elbette ki olacak. Ama ülke meselelerinde birlikte hareket etmek en doğru olanıdır.
Almanya Avrupa Birliği’nde lider konumunu daha da güçlendirmek için daha evvel Hitler’in yaptığı çalışmaları farklı versiyonlarla yapma çabası içerisinde tıpkı geçtiğimiz aylarda Fransa’daki havaalanı ve cafe katliamlarını yaptırttığı gibi…
Avrupa’nın en güçlüsü olmak için her şeyi yapar bu almanlar…!
AKLIMA TAKILANLAR

Malum Cumhur reis için sürekli diktatör benzetmesi yapan birçok kitle bulunuyor gerek siyasi kanattan gerekse de sosyal çevreden. Bu yüzden aklıma gelmişken sormak istedim.
Diktatörlük 15 yılda 7 seçim kaybeden sayın Kılıçdaroğlu mudur, yoksa 19 yıllık siyasi hayatında hiç seçim kazanamayan sayın Bahçeli midir?
Ya da 15 yıldır sürekli girdiği tüm seçimleri kazanan Tayyip Erdoğan mı diktatör…
BİR FIKRA İLE BİTİRELİM
Biri Polonyalı biri Çekoslovakyalı iki köpek varmış. Ortak sınırda buluşmuşlar. Her ikisi de diğer tarafa gidiyormuş.
Polonyalı köpek, “senin ülkene gidiyorum çünkü karnım aç. Geçen hafta sadece bir kemik çorbası ve bir patates kabuğu yedim. Sen ne diye benim ülkeme gelmek istiyorsun ki? ” demiş.
Çekoslovak köpekse, “havlayabilmek istiyorum” diye cevap vermiş…

ÜZERİNİ ÇİZDİĞİM SÖZLER!
“Şerefsiz insanlardan Şerefli sözler duymak ne kötü… Battal ÇELİKYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Kırıkkaleli Hoca

her zamanki gibi yine döktürmüşün dayı. tebrik ve teşekkür ederim. yalnız diktatörlük örneğine katılmıyorum. Türk Dil Kurumunun tanımına göre “Bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimse” deniliyor. bu tanıma göre hepsi de olur bana göre. ayrıca evet mi hayır mı senaryosuna gelince; ben PKK nın yerinde olsam, madem ülkeyi bölmek istiyorum, sözde kürt devleti kurmak istiyorum, “hayır” derdim. niçin? iktidar partisi evet demiş, ben de evet desem, millet diyecek ki, iktidar-PKK işbirliği var, hadi o zaman hayır diyelim. ezici çoğunlukla hayır çıkacaktır. ama PKK oyun yapıp hayır diyormuş gibi gözükürse, millet o tarafta PKK var o zaman evet diyelim diyecek. hesap ortada…
gelelim benim düşünceme. dört yıl tarih lisans eğitimi almış biri olarak ben hayır oyu kullanacağım. üniversitede çin entrikasından bizans oyununa; ABD projelerinden İngiliz hilesine; yahudi projelerinden rus komünizmine kadar her türlü oyunu, hileyi gördük. o yüzden bu konuda yanılmadığımı düşünüyorum.çünkü ben yalan söyleyemeyi meslek edinmiş insanlara inanmıyorum. bana samimiyetsiz geliyorlar.bir arşiv yapsak son 15 yıllık ülkemizin karnesini, herhalde ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.
bana diyorlar ki sen hayır vererek PKK ile aynı saftasın. ben de cevaben diyorum ki, çözüm süreci uygulanırken de PKK-AKP aynı safta mıydı? ben particiliğin, hemşericiliğin, mezhepçiliğin, cemaatçiliğin,ırkçılığın haram olduğunu düşünen bir insanım. o yüzden particilik yapmadım yapmayacağım. rahmetli koca reis “üşüdüğünden” beri de genel seçimlerde hiçbir partiye de oy vermedim.
velhasıl memleket sevdalısı biri olarak ALLAH’tan hayırlısını diliyorum. RABBİM bu ülke üzerinde kurulan bütün tuzakları bozsun. çünkü o tuzak kuranların en hayırlısıdır…

11.03.2017, 18:39

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .