ÖZTÜRK: “SPORUN İLERLEMESİ İÇİN SPOR VAKFI KURALIM”

ÖZTÜRK: “SPORUN İLERLEMESİ İÇİN SPOR VAKFI KURALIM”

25.07.2017

KIRŞEHİR Masa Tenisi İl Temsilcisi ve eski antrenörlerinden Hasan Öztürk, Kırşehir’de sporun gelişebilmesi için spor vakıflarının kurulması gerektiğini söyledi. Kırşehir’de sporun ilerlemesi için Kırşehir’de bir spor vakfının kurulmasını öneren Hasan Öztürk, “Kırşehir’de amatör sporların ilerlemesi ve kulüp sayısının artması için spor vakfı kurulması çok önemlidir. Amatör takımların hem amatörde hem de Türkiye liglerinde oynaması için […]

KIRŞEHİR Masa Tenisi İl Temsilcisi ve eski antrenörlerinden Hasan Öztürk, Kırşehir’de sporun gelişebilmesi için spor vakıflarının kurulması gerektiğini söyledi.
Kırşehir’de sporun ilerlemesi için Kırşehir’de bir spor vakfının kurulmasını öneren Hasan Öztürk, “Kırşehir’de amatör sporların ilerlemesi ve kulüp sayısının artması için spor vakfı kurulması çok önemlidir. Amatör takımların hem amatörde hem de Türkiye liglerinde oynaması için ekonomik kaynak yaratmak zamanı gelmiştir. Kırşehir’in çocukları ve gençleri için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Spor vakfı kurulduğu zaman binlerce çocuğun ve gencin spor yapması sağlanmış olur. Kırşehir’de spor vakfı kurulursa Kırşehir Türkiye ‘de sporda farklılık yaratır. Türkiye’de gündem oluşturur. Hep beraber birlik ve beraberlik içinde spor vakfını kurabiliriz Spor vakfı kurulduğu zaman kulüplerin her ay belirli ekonomik geliri olur. Spor vakfı kurulursa kulüplerde moral ve motivasyon yaratır. Böylece kulüpler daha başarılı olur. Kırşehir sporda içe kapalılıktan kurtulmalıdır. Sadece amatörde değil Türkiye liglerinde oynamalıdır. Sporu sadece Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğünden, beden eğitimi öğretmenliğinden kulüp başkanlarından beklemek doğru değildir. Şehrimizde yaşayan herkesin sorumluluk alması çok önemlidir. Vali Necati Şentürk’ün, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci spora destek veriyorlar” dedi.
İş adamlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının da spora destek vermelerinin çok önemli olduğuna dikkati çeken Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada şunlarısöyledi:
“Siyasilerimizde sporda önemli rol oynayabilirler. Şehrimizin çocukları ve gençleri sporda iyi şeyler hak ediyorlar. Kırşehir de spora önem veren görsel ve yazılı medya var. Spor vakfının kurulamasında görsel ve yazılı medya dan yararlanabiliriz. Spor vakfı için şehrimizdeki televizyonlarda program yapılmalıdır. Programa Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, Ahi Evran üniversitesi, Beden Eğitimi ve spor Yüksek Okulundan bir öğretim üyesi, bir beden eğitimi öğretmeni, bir antrenör, bir il temsilcisi, bir kulüp başkanı davet edilmelidir. Spor vakfı için televizyonlardaki programa katılanların düşünceleri, görüşleri spot vakfının kurulmasında belirleyici ve etkileyici olacaktır. Spor vakfının kurulmasını çok çok önemsiyorum. Spor vakfının kurulmasında valimiz Necati Şentürk’ün, belediye başbakanı Yaşar Bahçeci’nin, siyasilerin, iş adamlarının, sivil toplum kuruluşlarının destekleri, düşünceleri, görüşleri bizlere yol gösterici olacaktır. Kamuoyunun düşünceleri, görüşlerinde önemlidir Spor vakfının kurulursa Türkiye ‘de sporda daha çok söz sahibi oluruz sporda bizde varız diyebiliriz. Hep beraber el ele vererek spor vakfının kurabiliriz. Kırşehir ‘de spor vakfı kurduğumuzda şehrimizin çocuklarına ve gençlerine sporda en önemli görevimizi yapmanın mutluluğunu yaşarız. Bizlerde hep beraber öyle önemli şeyler düşünmeliyiz ki bu düşüncelerimiz herkes in aklına gelmeyen şeyler olmadıklarını farklılık yaratmalıyız. İşte bunun için spor vakfının kurulmasını istiyoruz.
“Biz spor vakfının kurulması için bir komite kurduk. Bu komiteyle beraber düşünce ve görüşlerimizi belirtmek için valimiz Necati Şentürk’e, Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci ye görüşme talebinde bulunacağız. Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya ile de görüşeceğiz. Valimiz, belediye başbakanımız, Ahi Evran Üniversitesi rektörünün düşünce ve görüşlerinden yaralanacağız. Komite olarak Kırşehir milletvekilleriyle görüşeceğiz. Spot vakfının kurulduğu zaman vakfının sayesinde şehrimizde spor kültürü gelişecektir. Spor vakfı kurmak çocuklara ve gençlere değer vermektir. Sahip çıkmaktır onlara spor yapma imkânı vermektir. Şehrimizin çocukları ve gençleri için hepimiz özveride bulunmalıyız. Spor vakfının kurulma girişimi Spor camiasında büyük heyecan yaratmıştır. Spor vakfının kurulmasına kimler destek olursa Kırşehir gençliğinin gönüllerinde yaşarlar, spor tarihine geçerler.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .