ÖZLEM BİTİYOR, LİG BAŞLIYOR…

ÖZLEM BİTİYOR, LİG BAŞLIYOR…

21.09.2017

Kırşehir Belediyespor, ligin ilk maçında Yeni Kırıkkalespor’u Ahi Stadı’nda konuk edecek

Bu sezon öncesi yeniden yapılanan ve Yeşil Kırşehirspor adı Kırşehir Belediyespor, zirve hedeflediği yeni sezonun ilk maçını Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde Yeni Kırıkkalespor ile karşılaşacak. Zorlu karşılaşma saat 15.00’te başlayacak.
Bölgesel Amatör Ligi’nde 2017-¬2018 Futbol Sezonu Pazar günü oynanacak maçlarla başlıyor. 6.grupta zirve mücadelesi verecek olan Kırşehir Belediyespor, Yeni Kırıkkalespor’u konuk edecek
Geçen sezon ligi 31 puanla 8.sırada tamamlayan ve yine 3.Lig hasretini sona erdiremeyen Yeşil-beyazlılar, geçtiğimiz sezondaki kadrosundan tamamen yepyeni yapılandırmayla yeni sezona seyircisi önünde “merhaba” diyecek.
Hedefini mutlak zirve olarak belirleyen Kırşehir Belediyespor, yeni sezondaki maratonun ilk maçını Pazar günü kendi sahasında ezeli rakibi MKE Kırıkkalespor ile oynayacak. Yeni kadrosuyla ilk kez arenaya çıkacak olan Kırşehir Belediyespor’da tüm hesaplar galibiyet üzerine yapıldı.
Kırşehir Belediyespor ile Yeni Kırıkkalespor arasındaki zorlu 90 dakika Pazar günü saat 15.00’te Ahi Stadı’nda oynanacak.
Kırşehir Belediyespor’un kendi sahasında konuk edeceği Yeni Kırıkkalespor maçı dışında grupta beş karşılaşma daha oynanacak.
Kırşehir Belediyespor Başkanı Veli Şahin, şampiyon oluruz veya olamayız ama herkes şunu iyi bilsin ki sezon içinde çok iyi bir takım izlettireceklerini söyledi.
Başkan Şahin, bütün taraftarları zorlu Yeni Kırıkkalespor maçına davet ederek “Geçtiğimiz ay şehrimizin önemli bir değeri olan Kırşehirspor kulübümüzün yapılan olağanüstü kongresinde yönetim kurulu listemiz tek aday olarak çıktı ve il yöneticilerimizin teklifi, camiamızın desteği, üyelerimizin tercihi ile Kırşehir Belediyespor kulübümüze Başkan seçilmiştim. Bu meşakkatli ve önemli görevi teklif eden Başta Belediye Başkanımız Sn. Yaşar Bahçeci’ye, Valimiz Sn. Necati Şentürk’e, Milletvekillerimiz Sn. Mikail Arslan ve Sn. Salih Çetinkaya’ya ve bu yolda bana destek veren basın mensuplarına, yönetim ve Denetim kurulu arkadaşlarıma, basınımıza ve futbol camiamıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Rabbim çıktığımız bu hizmet yolculuğunda da bizleri mahcup etmesin. Bizlere yüklenen sorumluluğun bilincinde olarak güzel Kırşehir’imiz ve güzide takımımız için gece gündüz demeden çalışıp layık olduğu profesyonel liglere taşımak tek hedefimiz olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde Yöneticisinden Teknik ekibine, futbolcusundan taraftarına ve medya mensubu kardeşlerime kadar takım olmak ve aynı hedefe yürümek bizlere güç verecektir. Bize güvenenleri asla hayal kırıklığına uğratmak istemiyoruz. Bu takım ve şehir için hayallerimiz ve yapacağımız çok iş var. Kendi öz kaynakları ile tesisleşmesi ile altyapısı ve futbol okulu ile kurumsallaşması ile örnek ve gıpta ile bakılan bir kulüp olmayı hedefliyoruz. İşimizin kolay olmadığını biliyoruz. Ancak zoru başaracak irade ve kararlılığa da sahibiz. Herkesin parmakla göstereceği bir takım olacağımıza inanıyor, Pazar günü ligin ilk maçında karşılaşacağımız Yeni Kırıkkalespor maçına bütün taraftarlarımızı davet ediyorum. Maçın centilmenlik içinde geçmesini diliyorum. İnşallah lige üç puanla başlamak istiyoruz. Taraftarlarımızı centilmence desteğe davet ediyorum” dedi.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, zorlu Yeni Kırıkkalespor maçı öncesi Kırşehir Belediyespor’a başarılar diledi.
Başkan Bahçeci “Sezona müthiş başlamak istiyoruz. Sil baştan yeni bir takım kuruldu ve tabi ki uyum süreci olacak elbet bunun için bir süre gerekiyor. İlerleyen günlerde takımda uyum sorunu halledilirse makine düzeninde oynayan bir takım hüviyeti oluşacak taraftarımız sabırla beklemektedir. Gökhan hocamız ve ekibi tüm sorumlulukları alıyor ve kararları kendileri veriyor. Bizlere de keyifle yeni oluşumu beklemek düşüyor. İnşallah hep birlikte hedefe ulaşacağız. Kırşehir’deki maçların havası başka oluyor. Ozanlar diyarında hazırlık maçları yapılarak yeni gelen kardeşlerimizin Ahi Stadyumuna ısınıp kaynaştığını, onlara inanarak hep birlikte göreceğiz. Bu takım taraftarın özverili desteğiyle şampiyon olur diye düşünüyorum. Bu takım hepimizin takımız. Ona sahip çıkmak, onu iyi günde, kötü günde desteklemek hepimizin görevi. Elbette kurduğumuz takım yeni. Bütün Kırşehirspor taraftarlarının hasretle takımımızı beklediğinizin farkındayız. Bu nedenle biz de çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. İnşallah yeni sezonda hep birlikte başarılı bir Kırşehir Belediyespor izlemek için takımımızın, yönetimin etrafından kenetlenmeye ve taraftarlarımızı Yeni Kırıkkalespor maçında Ahi Stadı’nda centilmence destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.
Sincan Belediyespor’un ilk hafta maç yapmadan bay olarak geçirirken, Karadeniz Ereğli Belediyespor, Devrek Belediyespor, Çubukspor Futbol AŞ-Keçiören Bağlumspor, MKE Kırıkkalespor-Yeni Çağspor, Kastamonu İl Özel İdarespor-Bartınspor, 1074 Çankırıspor-100.yıl Soğuksuspor müsabakaları oynanacak.

İŞTE KIRŞEHİR BELEDİYESPOR’UN FİKSTÜRÜ

1.HAFTA: Türk Metal Kırıkkalespor, 2.HAFTA:Bartınspor (D),3.HAFTA: Keçiören Bağlumspor
4.HAFTA:Çubukspor Futbol A.Ş (D), 5.HAFTA: Kastamonu Yolspor, 6.HAFTA: BAY, 7.HAFTA: Karadeniz Ereğli Belediyespor (D), 8.HAFTA: MKE Kırıkkalespor, 9.HAFTA: 1074 Çankırıspor (D)
10.HAFTA: Sincan Belediyespor, 11.HAFTA:Yeniçağspor (D), 12.HAFTA: 100 Yıl Soğukspor
13.HAFTA: Devrek Belediyespor (D),

EN YAKIN KIRIKKALE, EN
UZAN ZONGULDAK EREĞLİ…

Kırşehir Belediyespor, yeni sezonda 8 ilde deplasman havası soluyacak.
Belediyespor’u yakın deplasmana 140 km Kırıkkale, en uzak deplasmanı ise 486 km ile Zonguldak Ereğli olacak.
13 takımdan oluşan Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi 6.grupta 8 il temsil eden 13 takım var. Ankara 3, Kırıkkale 2, Zonguldak 2, Bartın, Karabük, Kastamonu, Bolu, Çankırı takımla grubu oluşturdu. Bu iller arasında en uzak mesafede yer alan Zonguldak Ereğli. Kırşehir’e ortalama 486 km mesafede ilk sırada yer aldı. Ereğli’yi 473 km ile Bartın, 401 km ile Zonguldak Devrek takip ederken, yeni sezonda en yakın deplasman ise Kırıkkale olacak.
Kırıkkale’den sonra 3 Ankara deplasmanı en yakınlar arasında yer alıyor.

KIRŞEHİR İLE RAKİP İLLER ARASINDAKİ MESAFE

Zonguldak Karadeniz Ereğli: 486 km., Bartın: 473 km., Zonguldak Devrek: 401 km., Bolu Yeni Çağ: 336 km. ,Karabük: 334 km., Kastamonu 321 km., Çankırı: 215 km., Ankara: Sincan (235 km.), Çubuk (195 km), Keçiören Bağlum (194 km.), Kırıkkale: 141 km.
Bu tablonun ardından Kırşehir Belediyespor’un 12 deplasman maçında geliş ve gidişi toplam 7251 km olarak karşımıza çıkıyor.) (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .