“Özgecan’lar unutulmasın”

“Özgecan’lar unutulmasın”

24.02.2015

Fatma-Muzaffer Mermer Lisesi öğrencileri; “Özgecan’lar unutulmasın”

Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın evine gitmek için bindiği minibüste vahşice öldürülmesine yurt genelinde tepkiler sürüyor.

İstanbul’dan Van’a, Mersin’den Karabük’e Çanakkale’den Ardahan’a, Edirne’den Diyarbakır’a, Bursa’dan Hatay’a yurdun dört bir yanında Özgecan ve kadına şiddete hayır eylemleri yapıldı. İlimizde tek kız lisesi olan Fatma Muzaffer Mermer Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri Özgecan’a yapılan şiddeti protesto etti.
Okul öğrencileri tarafından düzenlenen gösteride tüm öğrenciler siyah kıyafetler giydi ve siyah kurdelalar takarak okul önünde karların üzerine “Özge” yazdılar.
Konuyla ilgili açıklama yapan okul öğrencileri “Kadına, erkeğe, çocuğa, insana yapılan şiddeti kınıyoruz. Faillerin hak ettiği cezayı almasını ve bu insanlık dışı olayların son bulmasını istiyoruz. . Özgecan’lar unutulmasın istiyoruz . Bu ülkede kız çocuğu yada kadın olmak suç olmamalı, hepimiz sesimizin çıktığı yere kadar tepkimizi göstermeye devam edeceğiz” dediler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .