Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesine Kırşehir’den de tepki

Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesine Kırşehir’den de tepki

16.02.2015

Sıddık Demir Anadolu Lisesi öğrencileri Özgecan Aslan’ın öldürülmesine tepki göstererek dün okula siyah giysilerle geldiler…

Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesine tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de tepkiler sürüyor.

Tarsus’taki vahşet Türkiye’nin kanını dondurdu… 2 gündür aranan üniversiteli Özgecan’ın ceseti bir dere yatağında yanmış olarak bulundu. Genç kızı bindiği yolcu minibüsünde bıçaklayarak öldürdükten sonra yaktıkları öne sürülen 3 şüpheliden önce 2’si gözaltına alındı. Cinayet zanlısı olarak aranan Suphi A. da yakalandı. Gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolü için Tarsus Devlet Hastanesi’ne götürülen zanlıları, hastanede toplanan kalabalık linç etmek istedi. Polis ve jandarma öfkeli kalabalığı güçlükle yatıştırdı. Bu arada vahşetin sır perdesi de aralandı. Zanlıların ifadelerine göre minibüs şoförü Suphi A., Özgecan’a tecavüz etmeye kalkınca genç kız direndi. Suphi A. önce bıçakladı sonra da başına demir çubukla vurdu. Babası ve arkadaşından yardım istedi. Özgecan’ın cansız bedenini ormanlık bir alanda yaktılar.
Mersin Tarsus’ta yaşayan Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Özgecan Aslan’ın hunharca katledilmesine Kırşehir’den de yoğun tepki geldi.
Sıddık Demir Anadolu Lisesi öğrencileri Özgecan Aslan’ın öldürülmesine tepki göstererek dün okula siyah giysilerle geldiler. Sıddık Demir Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan Karagöz, öğrencilerin Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesini kınamak amacıyla okula siyah kıyafetlerle gelmesini hoşgörüyle karşıladıklarını belirterek, öğrencilerin bu duyarlılıklarından dolayı kutladı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .