Özgecan anısına fidan dikildi

Özgecan anısına fidan dikildi

27.03.2015

  Özgecan anısına fidan dikildi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başkanlığında yürütülen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında tüm illerle eş zamanlı olarak yapılan ağaçlandırma programında Mersin’de öldürülen Özgecan Aslan anısına fidan dikildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 81 ilde Vali eşlerinin önderliğinde uyguladığı ‘Gönül Elçileri Projesi’ne […]

 

özgecan

Özgecan anısına fidan dikildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başkanlığında yürütülen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında tüm illerle eş zamanlı olarak yapılan ağaçlandırma programında Mersin’de öldürülen Özgecan Aslan anısına fidan dikildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 81 ilde Vali eşlerinin önderliğinde uyguladığı ‘Gönül Elçileri Projesi’ne başvuru sayısı her geçen gün artarken, Kırşehir’de de ”Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi” kapsamında  Vali  Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk’ün öncülüğünde gerçekleştirilen ağaç dikimi etkinliğine bayanlar büyük destek verdi.

Gönül Elçileri Bereket Ormanı Fidan Dikim Töreni’ne katılan TEMA Vakfı Kırşehir Temsilciliği öncülüğünde Özgecan Aslan anısına fidan dikilmesi nedeniyle duygularını paylaşan  Vali Necati Şentürk’ün  eşi Sevim Şentürk,  “Bildiğiniz gibi hepimiz Kadına Şiddete Hayır diyoruz. Bu insanlık dışı uygulamayı kınıyoruz. Kadına yönelik şiddeti doğuran nedenleri ortadan kaldırmak amacıyla Valiliğimizde Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesi başlatılmıştır. Benim başkanlığımda yürütülen bu proje ile kadına şiddete neden olan olguları sonlandırmak için oluşturulan bir komisyon vasıtası ile bilgilendirme çalışmaları yürütülüyor. Bugünde Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde ülkemiz genelinde fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Bu programa Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesi üyeleri de destek veriyorlar. Yine Tema Vakfı Kırşehir Temsilciliği üyeleri ile birlikte Kadına şiddet konusuna dikkat çekmek amacıyla Özgecan Aslan adına fidan dikimi gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Fidan dikim programına kadınların oluşturduğu sivil toplum kuruluşları büyük destek verdi.

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .