Özel sporcular, Konya’yı gezdi

Özel sporcular, Konya’yı gezdi

26.10.2017

ŞEHİRLER ve Kültürler – Yörelerimiz Projesi kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Özel Sporcularımız ve Ailelerine yönelik Konya gezisi düzenlendi. Mutlulukları gözlerinden okunan özel sporcularımızın sırası ile Sultan Hanı, Mevlana Türbesi ve Şehitlik Müzesinin ziyaretlerinin ardında Konya gezisi sona erdi. “ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER- YÖRELERİMİZ PROJESİ” NEDİR? 81 ilde düzenlenecek olan programlar ile 14-29 […]

ŞEHİRLER ve Kültürler – Yörelerimiz Projesi kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Özel Sporcularımız ve Ailelerine yönelik Konya gezisi düzenlendi.
Mutlulukları gözlerinden okunan özel sporcularımızın sırası ile Sultan Hanı, Mevlana Türbesi ve Şehitlik Müzesinin ziyaretlerinin ardında Konya gezisi sona erdi.
“ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER- YÖRELERİMİZ PROJESİ” NEDİR?
81 ilde düzenlenecek olan programlar ile 14-29 yaş grubu gençlerden özellikle kırsalda yaşayan ve dezavantajlı olanların tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımalarını, buralarda yaşayan akranları ile tanışmaları ve gençler arasında diyaloğun arttırılmasına katkı sağlayacak bir hareketlilik projesidir. Proje günübirlik programlar halinde gerçekleştirilecektir. Gençler gün içerisinde projeye katıldıktan sonra konaklama yapmadan yine aynı gün ikametgâhlarına geri dönecektir.
PROJENİN AMACI NEDİR?
Gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan bir gençlik yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bu proje kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen gençlerin varlığının sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet edeceği bilinciyle uygulanmaktadır. Şehirler ve Kültürler- Yörelerimiz Projesinin bir diğer amacı güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlâtları olduğumuz gerçeğini anlatmaktır.
Proje ile ekonomik açıdan dezavantajlı ve başarılı gençlerin yaşıtlarıyla aynı imkânlara sahip olmalarına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.
PROJE KAPSAMINDA NELER YAPILACAK?
Katılımcılar ikamet ettikleri il/ilçeden programın gerçekleşeceği şehre/ilçeye hareket edeceklerdir. Burada şehrin tarihi ve kültürel mekânları ziyaret edeceklerdir. Gençler proje kapsamında önceden belirlenen gönüllülük faaliyetlerine katılacak olup, günün sonunda ikamet ettikleri şehre/ilçeye döneceklerdir.
PROJE BAŞVURULARI VE SEÇİM KRİTERLERİ
Projeye yalnızca internetten başvuru alımı yapılacaktır. 18 yaşını doldurmamış gençlerden “Veli İzin Belgesi” istenecek olup veli izin belgesini sunmayan gençler projeye katılamayacaktır. 18 yaşını doldurmuş gençlerden ise başvuru esnasında online ortamda “Taahhütname”yi onaylamaları istenecektir. Usulüne uygun şekilde taahhütname sunmayan gençler projeye kabul edilmeyecektir.
Projeden yararlanacak gençler; Ulusal Gençlik ve Spor Politikası Belgesi’nde yer alan genç tanımına uygun yaş aralığında (proje başlangıç tarihi itibarîyle 14-29 yaş), Bakanlığımız bünyesinde hizmet vermekte olan Gençlik Merkezine üye ve daha önceden Gençlik Merkezinin çeşitli faaliyetlerine katılmış gençler arasından kendi imkânlarıyla yaşadığı ili veya komşu illeri görme fırsatı elde edemeyen, gençlik faaliyetlerine katılamayan, kırsalda yaşayan, okul veya sınıf birincileri, ailesinin aylık geliri 2000 TL’nin altında olan, yetim ve öksüzler, şehit ve gazi yakınları, çocuk evlerinde kalanlar, sanayide çalışan çıraklar, çeşitli nedenlerle eğitimini yarıda bırakmış gençler, sokakta yaşayan gençler, hükümlü yakınları, hafif bedensel engelli gençler, ailesiyle birlikte göç eden gençler öncelikle faydalanacaklardır.
(HABER: Salih GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .