Özel İdare’nin karla mücadelesi devam ediyor

Özel İdare’nin karla mücadelesi devam ediyor

31.12.2018

İlimizde Cumartesi akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı sonrası kapanan köy yollarının ardından Kırşehir İl Özel İdaresi’nin çalışmaları sonucu kapanan köy yolları yeniden ulaşıma açıldı. İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı sonrası, İl Özel İdaresine ait 8 greyder, 7 bıçaklı kamyon 4 yükleyici lobet büyük kepçe ve 5 küçük kepçe olmak üzere toplamda 24 iş […]

İlimizde Cumartesi akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı sonrası kapanan köy yollarının ardından Kırşehir İl Özel İdaresi’nin çalışmaları sonucu kapanan köy yolları yeniden ulaşıma açıldı.
İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı sonrası, İl Özel İdaresine ait 8 greyder, 7 bıçaklı kamyon 4 yükleyici lobet büyük kepçe ve 5 küçük kepçe olmak üzere toplamda 24 iş makinesi ve 40 personelimizin katılımı ile gece yarısı ilk ekipler Mucur ilçemize gece 01.30’da, Akpınar ilçemize 04.40 ve Akçakent ve Boztepe ve Merkez İlçemize 06.00 da yol açma çalışmaları başlattı. Kaman ve Çiçekdağı İlçesinde Özel İdare şantiyelerinde de ekipler yol açma çalışmalarına ara vermeden devam ederek, olası bir duruma karşı hazır halde bekletiliyor.
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, bir yandan yoğun kar nedeniyle kapanan köy yollarını açarken, diğer taraftan yolda mahsur kalan vatandaşlarımıza da yardımcı oluyor.
Özel İdare ekipleri halkın rahatı ve ulaşımda sorun yaşanmaması için tüm ekipleriyle 7/24 çalışmalarına devam ediyor. Kırşehir’de karla mücadelenin önemine değinen ve yol açma çalışmalarını yerinde takip eden Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz “Karla mücadelede önceliğimiz köy yollarının ulaşıma açık kalması” diyerek, gece-gündüz çalışan ekip arkadaşlarına teşekkür etti.
Kış mevsiminde halkımızın ulaşımını rahat sağlaması için yoğun bir çalışma ve özveride bulunduklarını söyleyen Genel Sekreter Yılmaz, vatandaşları görev ve sorumluluk sahasında karşılaştıkları herhangi bir olumsuzlukta ulaşmaları halinde 0386 213 10 16 – 0386 213 10 34 – 0386 213 45 48 numaralı telefonlara bildirmelerini istedi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, tüm vatandaşlara kazasız belasız ulaşım temennisinde bulundu. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .