Özel İdare’den KETEM’E destek

Özel İdare’den KETEM’E destek

26.03.2015

İl Özel İdaresi’nin 160 bin TL desteği ile Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne Mobil Mamografi Tarama Aracı alacak…

- (85) copy

 

KIRŞEHİR’DE kanserde erken teşhis noktasında farkındalık yaratmak açısından birçok faaliyette bulunulurken, KETEM tarafından da vatandaşların ücretsiz kanser taraması yapılarak, erken teşhis imkanı sağlanıyor.

KETEM’in kanserde erken teşhis şansını daha da artırmasını sağlayacak destek Kırşehir İl Özel İdaresi’nden geldi.
İl Genel Meclis Başkanı Eczacı Şuayip Soysal, İl Genel Meclisi 2015 Mart ayı toplantısında alınan kararla İl Özel İdaresi’nin Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM) Mobil (Gezici) Mamografi Tarama Aracı alacağını açıkladı.
İl Genel Meclisi’nin Kırşehir İl Özel İdaresi’nin 2015-2019 Yılları Arasındaki 5 Yıllık Stratejik Planı kapsamında, 2016 Yılı İçerisinde Almayı Düşündüğü 20 Kişilik Meme Kanseri Mobil Tarama Aracı Alımı İşinin, işin aciliyetine binaen 1 yıl öncesine alınmasına karar verdiğini belirten İl Genel Meclisi Başkanı Eczacı Şuayip Soysal, şunları söyledi:

“Gezici Mobil Tarama Aracı’nın alınması ile ilgili Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile görüşmelerimiz neticesinde İl Özel İdaresi imkanları kullanılarak ilimize 1 adet Gezici Tarama Aracı alınması işini Mart ayı İl Genel Meclisi toplantısında oy birliği ile kararlaştırdık.
“Malumlarınız olduğu üzere; benimde mesleğim itibariyle yıllardır sağlık sektörünün içersinde yer almam hasebiyle sektörün sorunlarını ve çözüm noktalarını yakinen biliyorum.
“Kanser önemli ölçüde önlenebilir bir hastalık olması nedeniyle, özellikle kadınlarda en sık görülen kanserler arasında yer alan meme ve serviks kanseri hakkında toplumu bilinçlendirmek, taramaları yerinde yaparak kadınlarda erken teşhis oranının artırılması hükümetimizin sağlık politikası içerisinde yer almaktadır.
“Gezici Mobil Aracı’nın alınması ile merkez ve ilçelerimizde yaşayan kadınlarımızın meme kanseri ve rahim ağzı kanseri konusunda farkındalık düzeyini artırarak, erken tanı ile birlikte tedavi kolaylaşacak ve tedavi süresi azaltılacaktır. Aynı zamanda Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün bu konudaki taleplerini de karşılamış olacağız. Alınacak aracın şimdiden ilimize ve sağlık sektörüne hayırlar getirmesini diliyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .