Özel günlerinizin daveti TEMA’dan

Özel günlerinizin daveti TEMA’dan

08.09.2017

Umut yeşerten TEMA Nikah Ürünleri’ni tercih eden çiftler, TEMA Vakfı’nın tüm Türkiye’de gerçekleştirdiği faaliyetlere kaynak sağlayarak gelecek nesiller için umut yeşertiyor…


‘TÜRKİYE ÇÖL OLMASIN’ diyerek çıkılan zorlu yolda 20 yılda bağışçılar ve gönüllülerin desteğiyle birlikte büyük bir yol kat eden Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), özel günler için hazırlanan kartlarla doğaya verdiği katkıyı sürdürüyor. TEMA tarafından Sevgililer Günü, Bebek Doğumu, Doğum Günü, Vefat, Yılbaşı Kartı, Babalar Günü, Anneler Günü gibi özel günlerde ve mutlu günlerinizde nikah şekeri ve davetiye kartları ile Özel Gün Bağışları adı altında doğaya armağan da bulunma fırsatı sunuluyor.
TEMA Vakfı; davetiye, nikah kartı ve ahşap magnet gibi ürünlerden oluşan TEMA Nikah Ürünleri’ni çiftlerin beğenisine sunuyor.
TEMA Nikah Ürünleri’nin çiçekler, yapraklar, lale, kuşlar ve orman gibi çeşitleri bulunuyor. Ürünlerde kullanılan ağaç malzemenin tamamı sürdürülebilir orman yönetim ilkelerine göre yönetilen FSC sertifikasına sahip ormanlardan geliyor. FSC sertifikasına sahip ormanlarda ekosistem bütünlüğü, ağaç varlığı ve biyolojik çeşitlilik korunuyor.

Kırşehirlilere, özel günlerini anlamlandıracak TEMA ürünlerini tercih etme çağrısında bulunan TEMA Kırşehir İl Temsilcisi Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sultan Kıymaz, bu desteğin TEMA’nın çalışmaları için kaynak olduğunu belirterek, “TEMA Nikah Ürünleri’ni tercih eden çiftler, TEMA Vakfı’nın tüm Türkiye genelinde yürüttüğü çalışmalara kaynak sağlamış oluyor. Bu kapsamda TEMA Vakfı’nın çocuklar için doğa eğitimleri, hukuksal ve yerel savunuculuk çalışmaları, doğal varlıkları ve biyoçeşitliliği koruma çalışmaları, kırsal kalkınma projeleri, bilimsel temelli doğa araştırmalarının hayata geçirilmesi gibi faaliyetlerine destek sağlanıyor. Evlenirken, doğaya da bir armağan vermek isteyen çiftleri, TEMA Nikah Ürünleri’ni kullanmaya davet ediyoruz” dedi.
Farklı tasarımlar için tema.org.tr internet sitesinin ziyaret edilmesini öneren Yrd. Doç. Dr. Sultan Kıymaz, bilgi ve siparişlerin nikahurunleri@tema.org.tr ile (212) 291 90 90 / 157 telefonundan yapılabileceğini söyledi.
BU ARADA ülke çapında yaklaşık yarım milyona ulaşan gönüllü sayısı ile faaliyetlerini sürdüren TEMA Vakfı, halkın ormana değer vermesine, ağaç sevgisi kazanmasına katkı sağlarken, destekçileri sayesinde 10 milyon fidanı ve 700 milyon meşe tohumunu toprakla buluşturdu.
Örnek nitelikte onlarca kırsal kalkınma projesini hayata geçirerek, toprağın, ormanın, suyun kısacası doğal varlıkların haklarını savunmak için açtığı 152 davanın 82’sini kazanan TEMA; 2B orman alanlarının satışından HES’lere, madenlere, nükleer enerjiden tarım alanlarının amaç dışı kullanılmasına kadar pek çok kampanya düzenledi.
Mera ve toprakları yasalarına kavuşturarak, Su Yasası Taslağı hazırlayan TEMA; yüz binlerce kişiye erozyon ve çölleşme tehlikesini, toprağın, ormanın, biyolojik çeşitliliğin değerini anlattı.
20 yıllık çalışmaları dünya çapında da dikkat çeken ve geçtiğimiz aylarda Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sekreteryasının dünya çapında ilk kez verdiği ‘Land for Life’ ödülüne layık görülen TEMA; “Toprağa, ormana, suya, yaşama sahip çıkan, koruyan destekçilere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Desteğinizle ülkemize gönülden hizmet vermeye devam edeceğiz, çünkü toprak yaşamdır” çağrısında bulunarak, destekleri bekliyor.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .