ÖZEL GÜN, ÖZEL ÇEKİM, ÖZEL FİYAT

ÖZEL GÜN, ÖZEL ÇEKİM, ÖZEL FİYAT

10.07.2017

Sezonun açılmasıyla artan işlere yetişemeyen stüdyolar, yüzde 99 dış çekimle özel anlara Kırşehir tanıklık ediyor… ÖZEL GÜN, ÖZEL ÇEKİM, ÖZEL FİYAT  Fotoğrafçılığın her geçen gün gelişmesiyle birlikte nişan ve düğün gibi mutlu anların yanı sıra mezuniyet anlarının da en güzel şekilde resmedilmesini sağlayan dış çekimler yüzleri güldürüyor… ŞEHRİMİZDE Ramazan ayının bitmesiyle düğünlerde de yoğunluk yaşanıyor. […]

Sezonun açılmasıyla artan işlere yetişemeyen stüdyolar, yüzde 99 dış çekimle özel anlara Kırşehir tanıklık ediyor…

ÖZEL GÜN, ÖZEL ÇEKİM, ÖZEL FİYAT

 Fotoğrafçılığın her geçen gün gelişmesiyle birlikte nişan ve düğün gibi mutlu anların yanı sıra mezuniyet anlarının da en güzel şekilde resmedilmesini sağlayan dış çekimler yüzleri güldürüyor…

ŞEHRİMİZDE Ramazan ayının bitmesiyle düğünlerde de yoğunluk yaşanıyor.

Tatil dönemi olması dolayısıyla gurbetçilerin de yoğun olduğu ilimiz Kırşehir’de düğünlerin artması fotoğraf çekimlerini de artırırken, bu durum stüdyo işletmecilerinin de yüzünü güldürdü.

Üniversite mezuniyet dönemlerinin yanı sıra okulların tatil olduğu dönemlerde okul balolarının sıkça düzenlendiği ilimizde düğünlerin başlamasıyla stüdyoların işleri de yoğunlaştı.

Şehrimizde Terme Caddesi’nde hizmet veren Stüdyo Saray da, düğün çekimleri ile birlikte işlerinin yoğunlaşmasından memnunken, çiftlerin en güzel anlarının görüntülendiği fotoğraf çekimlerini de en son teknoloji ile hazırlayarak, albümleştiriyor.

Dış çekimler için ilimiz Kırşehir’de Ağalar Konağı, Hılla, Kent Park, Kaman Japon Bahçesi’nin yanı sıra tercihe göre Nevşehir’de de çekimler gerçekleştiriliyor.

Stüdyo Saray sahibi Ahmet Ay, “Çekimlerimiz tam gaz devam ediyor. İşlerimiz yoğun, hafta sonları daha yoğun. Zaten düğünlerde özellikle hafta sonu, çekimlerimizi de hafta içinde yapıyoruz. Genellikle müşterilerimize, gelin damatlara hafta içerisine daha çok zaman ayırıyoruz. Daha çok dikkat ederek gerçekleştiriyoruz. Çekimlerimizin yüzde 99’u dış çekim. Özellikle Kırşehir’de Ağalar Konağı, Hılla, Kent Park’ta çekimler oluyor. Japon Bahçesi’ne çok gidiyoruz. Son zamanlarda Savcılı’da gün batımı çekimlerimiz oluyor. Ayrıca Nevşehir Kapadokya’da çekimlerimiz var. Az da olsa da stüdyo çekimi de yapıyoruz” dedi.

Meşakkatli olan kamera çekimlerinin 2-3 gün sürdüğünü belirterek, kamera çekimini pek fazla yapmadıklarını söyleyen Ahmet Ay, stüdyo dışında kamera çekimlerinin yapıldığını da dile getirdi.

Stüdyoların dışında az da olsa profesyonel olarak kamera çekimleri yapan amatör kameramanların çekimlerine dikkat çeken Ahmet Ay,  “Kamera çekiminde piyasa kişiye göre değişiyor. 500 TL’den başlıyor 750 TL’ye kadar tutarda olan çekim var. Ama piyasada kameracı olmayıp da işte hafta sonları hobi olarak yapanlar var 300, 400, 500 liraya. Onlara pek rağbet göstermesinler, çok sıkıntı yaşıyorlar. Bizler işyeri sahipleri olarak bu konulara daha hassas, daha duyarlıyız. Onun için mümkün olduğu kadar kamera çekimlerini stüdyolara yaptırmalarını öneriyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunarak, Kırşehir halkını uyarırken, stüdyo sahipleri amatör çekim yapan insanları sömürdükleri ve “Sen büyüme, küçük kal” zihniyeti ile adeta taşeron zihniyeti ile kamera çekimlerini hobi olarak yapan insanlara yaptırdıkları ve emeklerinin karşılığını vermedikleri noktasında eleştiriliyor.

(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .