“OYUNUMUZUN HAKKI 3 PUANDI”

“OYUNUMUZUN HAKKI 3 PUANDI”

28.04.2015

Kayseri İşitme Engelliler maçı sonrası değerlendirmelerde bulunan Antrenör Birol Tilki, ortaya koydukları futbol ile şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını gösterdiklerini belirtti…

TÜRKİYE İşitme Engelliler 1. Lig 5.grupta şampiyonluk mücadelesi veren Kırşehir İşitme Engellilerde
2-2 berabere biten Kayseri İşitme Engelliler maçı sonrası açıklamalarda bulunan Antrenör Birol Tilki, “Kayseri maçında iyi bir futbol sergilediklerini ve galibiyeti kaçıran taraf olduklarını” söyledi.
Kayseri İşitme Engelliler karşısında ortaya koydukları futbolun hakkının 3 puan olduğunu ancak 1 puanla yetinmek durumunda kaldıklarını söyleyen Antrenör Birol Tilki, “İki takımı da kutluyorum. Çok üst düzey bir mücadele oldu. Çok iyi oynadık, çok gol kaçırdık. Biz burada 2 puan kaybettik. Sahaya çıkarken 1 puanı iyi olarak değerlendirebilirdik ancak ortaya koyduğumuz futbolun hakkı kesinlikle 3 puandı. Aldığımız 1 puanın ardından şampiyonluk yolundaki rakiplerimizden Kayseri ile puan farkı kafa kafaya devam ediyor. Kendi sahamızda 2 puan kaybedince gerçekten çok üzüldük. Şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu bugünkü futbolumuzla bir kez daha gösterdiklerini belirten Antrenör Birol Tilki, “Oyuncularımı tek tek kutluyorum. Gerçekten zor şartlar altında çok güçlü ve kendi sahasında hiç mağlup olmayan bir takıma karşı üstün bir futbol sergiledik” diye konuştu.
Antrenör Birol Tilki, maçta iki takımın da 3 puan için oynadığını ifade ederek, ”Beraberlik iki takıma da yaramadı. Bana göre karşılaşma üst düzeyde kıran kırana maç oynandı. Biz rakibimizden kat kat iyi oynadık. Şu bir gerçek bu ligin en iyi maçlarından biri oldu” diye konuştu.
Maçta galip gelemediklerini, ancak bu karşılaşmada aldıkları bir puanın ileride kendilerine lazım olabileceğini belirten Tilki, ”Oyuncularımızı oynadıkları futbol nedeniyle kutladım. Maçta 1-2 eksiğimiz vardı. Onların yerine oynayan oyuncular çok iyi mücadele etti. Bu ligde yenemiyorsan, yenilmeyeceksin” dedi.
İşitme Engelliler Antrenörü Birol Tilki, “Her maçı kazanmaya çalışıyoruz. İyi oynuyoruz, iyi oynarken puan farkını düşünmüyoruz. Her maç oyunumuzu geliştiriyoruz. Bu maçla ilgili olumsuz söyleyeceğim tek şey maçın skoru. Onun haricinde oyuncularımla gurur duyuyorum” ifadesini kullandı.
Artık Kayseri İşitme Engelliler maçını unuttuklarını belirten Antrenör Birol Tilki, “Artık bu maçı unuttuk ve önümüzde çok zor bir Çorum maçı var. Bu maçı kazanarak zirvedeki iddiamızı sürdürmek istiyoruz” dedi. (Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .