“OTOBÜSLER ÜCRETSİZ TAŞIMA YAPSA DAHA KÂRLIYIZ”

“OTOBÜSLER ÜCRETSİZ TAŞIMA YAPSA DAHA KÂRLIYIZ”

14.05.2019

Kırşehir Belediye Başkanı CHP’li Selahattin Ekicioğlu: “OTOBÜSLER ÜCRETSİZ TAŞIMA YAPSA DAHA KÂRLIYIZ” Başkan Ekicioğlu, otobüslerin yolcu taşıma işine devam ederken, dolmuşların da devreye sokulacağını açıkladı Kırşehir’de geçen yıl Ekim ayı sonunda hizmet vermeye başlanan Halk Otobüslerinin 6 ayda 7 milyon lira zarar ettiğini belirleyen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ilginç bir tespitte bulundu ve “Otobüsler ücretsiz […]

Kırşehir Belediye Başkanı CHP’li Selahattin Ekicioğlu:

“OTOBÜSLER ÜCRETSİZ TAŞIMA YAPSA DAHA KÂRLIYIZ”

Başkan Ekicioğlu, otobüslerin yolcu taşıma işine devam ederken, dolmuşların da devreye sokulacağını açıkladı

Kırşehir’de geçen yıl Ekim ayı sonunda hizmet vermeye başlanan Halk Otobüslerinin 6 ayda 7 milyon lira zarar ettiğini belirleyen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ilginç bir tespitte bulundu ve “Otobüsler ücretsiz taşıma yapsa daha karlıyız” dedi.
Son Belediye Meclisi toplantısında konuşan Başkan Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi’nin 28 otobüsü ve 66 şoförü olduğunu hatırlattı ve yapılan ihaleyi eleştirdi.
Kırşehir Halkını en kaliteli en ucuz en konforlu bir şekilde ulaşımını sağlamak istediklerini belirten Başkan Ekicioğlu, boş dolanan hatlarda iyileştirme yaparak, aylık zararı 300 bin liraya kadar indirdiklerini anlatarak şunları söyledi:
“Kırşehir Belediyesi’nin otobüs sistemi şu haliyle 28 otobüs, 66 şoför, yakıt ve sigortalarını koyduğumuzda 4.5 milyon bize maliyeti var 6 ayda. Para ile taşıyoruz 7 milyona yakın zarar var 6 ayda. Raporlar burada; taşınan insan sayısı belli, zarar belli. Biz burayı iyileştirelim dedik. Kilometre bazlı ihale edildiği için boş dolanan araçların hatlarında iyileştirme yaptık. Mesela gece 10’da 2 tane otobüs gidiyor Organize Sanayi Bölgesi’ne. Bunları gereksiz görerek düzenledik ve zararı aylık 300 bin liraya düşürdük. Önümüzdeki ay bize 940 bin lira fatura kesecekler. Önceden 1.7 milyon kesiliyordu. Otobüsler trafikte kalacak, trafiği aksatmayacak şekilde de dolmuşları tekrar devreye sokacağız. Toplu taşıma dünyanın her yerinde var, olması da gerekiyor. Kırşehir halkını 6 ay bedava taşısak 4.5 milyon zarar ediyor ama ihale bir temizlik firmasına verilmiş o da Kooperatife vermiş. 2-3 el var arada ve hesabını yaptık iyileştirmeye gittik. Dolmuşlar da olacak. Çünkü o hatları da dolmuşçulara Kırşehir Belediyesi sattı. Kimsenin hakkını gasp etmeyeceğiz. Kırşehir halkını en kaliteli en ucuz en konforlu bir şekilde ulaşımını sağlamak istiyoruz.
Meclis toplantılarında daha çok şeyler paylaşacağını açıklayan Başkan Ekicioğlu, “Bundan sonra meclis toplantılarında çok şey paylaşacağım yavaş yavaş çok şey. Etik bir şekilde kimseyi kırmadan incitmeden. Yavaş yavaş her şeyi berrak berrak paylaşacağız. Halkımızı bilgilendireceğiz” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .