Otobüs duraklarına park edenlere ceza!

Otobüs duraklarına park edenlere ceza!

14.10.2018

Şehrimizin muhtelif cadde ve bulvarlarında Belediye Halk Otobüsleri için ayrılan otobüs duraklarına sorumsuz ve bilinçsiz araç sahiplerinin araçlarını park etmesi dikkat çekerken, Belediye otobüs duraklarına park eden araçlar Emniyet Müdürlüğü ekiplerince çekici vasıtası ile çekiliyor ve haklarında trafik cezası uygulanıyor. Kırşehir’de 4 yıllık bir uğraş sonucu 1 Ekim 2018 tarihi itibariyle devreye sokulan Belediye Halk […]

Şehrimizin muhtelif cadde ve bulvarlarında Belediye Halk Otobüsleri için ayrılan otobüs duraklarına sorumsuz ve bilinçsiz araç sahiplerinin araçlarını park etmesi dikkat çekerken, Belediye otobüs duraklarına park eden araçlar Emniyet Müdürlüğü ekiplerince çekici vasıtası ile çekiliyor ve haklarında trafik cezası uygulanıyor.
Kırşehir’de 4 yıllık bir uğraş sonucu 1 Ekim 2018 tarihi itibariyle devreye sokulan Belediye Halk Otobüsleri halka kaliteli ve konforlu bir yolculuk imkânı verirken, duraklara araç parkının yapılması ile büyük sıkıntı yaşıyor. Durak önlerinin araç parkıyla kapalı olması nedeniyle yolda yolcu indirip, bindirmek zorunda kalan Belediye Halk Otobüsleri sürücüleri büyük sıkıntı yaşarken, trafiğin zaman zaman tıkanmasına da neden oluyor.
Belediye hoparlöründen otobüs duraklarına araç parkı yapılmaması konusunda uyarıcı ilanlar verilmesi, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Şehiriçi Trafik Ekiplerinin de otobüs duraklarına park eden sürücülere artık müsamaha göstermeyerek hem cezai işlem yapıyor, hem de çekiciler aracılığı ile araçları duraklardan kaldırıyor.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, araç sahiplerinin otobüs duraklarına araç parkı yapmamalarını isteyerek, “Biz şehrimizin trafik sorununu çözmek için Belediye halk Otobüslerimizi devreye koyduk. Bunun ilgili sorun ve sıkıntıları çözmek çalışırken, durak levhalarını yerleştirmemize rağmen hala otobüs duraklarına araç parkı yapan hemşehrilerimiz var. Bunlara biraz duyarlılık diyoruz. Bugüne kadar araç parklarına izin verdik, ama artık vermeyeceğiz. Bütün uyarılara rağmen otobüs duraklarına araçlarını park eden sürücülere gerekli cezalar verilecek. Lütfen onlar da otobüs duraklarına araç parkı edilmeyeceğini bilsinler” diye konuştu. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .